Isolda



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?) 
19.7.2013 11:39, zobrazeno: 8587x

Mě letos začal plodit pětiletý stromek na kdouloni.Je to kříženec odrůd Guyotova x Červencová.Stromky focené panem P v okolí Uherského Hradiště jsou ve znatelném předstihu s vývojem plodů oproti mým.Moje plody jsou o poznání menší.Bude to dílem slabší kondice stromku, a dílem vyšší nadmořské výšky.Těší mě, že se zatím neprojevují žádné houbové onemocnění.Už docela chytají barvu.Zralost ale až začátkem, až v polovině srpna.

Isolda
Isolda
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 22.7.2013 10:58

Přestože hruškám Isolda ještě chybí nějaký ten pátek na slunci k dokonalému vybarvení, přikládám další snímky ve snaze je poskytnout jiným pěstitelům k utvoření si přectav jak může malý stromek na kdouloni na malém prostoru v dobré půdě poskytnout docela né malou úrodu.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 12.9.2013 12:24

Isoldu jsem obral asi před deseti dny, protože už začala opadávat.Sklizené plody uložené v bedýnce pod přístřeškem v těchto dnech krásně dozrály do chutné podoby.Jen té červené barvy moc nepobraly.Cením si na ovoci, a to neplatí jen o těchto hruškách, že je odolné strupovitosti.Strupovitost jako taková na ovoci není nepřekonatelný problém pro konzum, ale při silnějším tlaku choroby  v místě strupů slupka praská,a otevírá bránu pro choroby-hlavně hnilobu.Tyto plody Isoldy i přes můj postřik(první úroda, a já nevěděl jak budou na strupovitost tady reagovat) nezachytily ani jeden stroupek.Plody jsou velmi chutné, a už pomalu docházejí.
















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.239 (?), 22.9.2013 18:03

    Dobrý den, prosím jaký je opylovač Isoldy? CHci si ji koupit na podzim i Eriku.            Ladislav 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 16.8.2019 20:51
Pri isoldach mám 10 metrov iba jedinú 150 ročnú hrušku volajú to Hnilčky..malé hrusky sladké neskôr vnútri akoby Hnile..a opeli ich... hrusky isoldy sú na semenaci ale rodia uz tretím rokom dokonca už druhy rok mala 3 chutné hrušky... aj keď sú doohynane a nevyzerju zatiaľ nejako vábne... po obrati sa pevne verím.trochu dajú dokopy, aj keď majú veľmi zvláštny rast samé o sebe


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Peter1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (75) - 46.45 (?), 19.8.2019 19:27
Chcem sa opýtať kto máte isoldu..oberate ju pred dozretim alebo trhate zrelú zo stromu..pred rokom som ju trhal zrelu..niekde som.cital že sa oberá začiatkom augusta a o dva týždne dozrieva... u mňa teda asi neskôr na kopci..otázkou je či ju obrat pred dozretim..?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika