HW 624



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 150.193 (?) 
12.12.2017 19:40, zobrazeno: 1744x

HW 624 je kanadská novinka tolerantná voči spále a mere hruškovej, predavat sa stromky budú až v r.2021.Chuťovo výborná. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 12.12.2017 20:14
Milane, vďaka za info o novej odrode (aj keď až taká nová nie je, rodný list má už z r.1988, ale teraz ju zrejme budú promovať a tlačiť na trh). Keďže je to Harrowka z Kanady, s pestovateľnosťou u nás by nemal byť problém. Jedným z rodičov HW 624 je Harrow Sveet. Jej sestru Harow Delight pestujem a považujem ju za jednu z 3 najchutnejších hrušiek ktoré mám. Takže o kvalitu HW 624 by som sa neobával. Mala by podľa popisu dozrievať asi 10 dní po Williamsovej, takže niekedy v prvej polovici septembra. So stiahnutým análnym sfinkterom pridávam fotky s info o HW 624 - keďže som bol poučený že v Čechách len po česky, na Slovensku len po slovensky - soráč priatelia za tú angličtinu 😉. IH (P.S.: tú toleranciu voči spále a mére si ešte radšej overíme, zatiaľ no comment (bože, zasa - sorry). Kedy konečne vyšľachtia hrušku odolnú voči hrdzi, dofrasa?!? - viď posledné foto).



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 12.12.2017 21:02
Harrow Delight - foto z mojej záhrady. Istá podoba s HW 624 ("baňatý" tvar) tam je. Odrodu H.D. viem posúdiť z vlastnej skúsenosti, chuťovo je to mimoriadne kvalitná hruška, jedna z najlepších aké som kedy jedol. Tieto kanadské odrody z Harrowu sú podľa mňa plne adaptabilné v našich podmienkach, skôr by som videl perspektívu čo sa týka pestovania v ČR a SR z tejto severnejšej proveniencie, než u odrôd z Austrálie, N.Zélandu či Talianska. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika