Hrušně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?) 
23.6.2019 9:01

Takhle by to mohlo už zůstat až do sklizně bez poškození hmyzem. Na začátku se podařilo poprvé po letech eliminovat plodomorku. 

Williamsova červená
Williamsova červená
Erika
Erika
General Leclerc
General Leclerc
Děkanka Robertova
Děkanka Robertova
Dicolor
Dicolor
Nela
Nela
Mechelenská
Mechelenská
Vienská
Vienská
Charneuská
Charneuská
Konference
Konference
Xenia
Xenia
Vonka
Vonka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.62 (?), 23.6.2019 20:21
MRAMORNAJA - ruská jesenná odroda hrušky (foto 1,2), u nás novinka. Momentálne má Mramornaja spomedzi 17 pestovaných odrôd najväčšie plody. Takže s veľkosťou by to u nej malo byť v poriadku. Aké to bude chuťovo, to ešte len uvidím (ide o prvoúrodu). Ak by sa zaradila k mojim chuťovým špičkám - Boscovej (foto 3,4) a Nojabrskej (foto 5,6) - tak by to bola paráda. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.83 (?), 16.7.2019 20:59
MRAMORNAJA - hruška ruského pôvodu, v našich končinách doteraz neznáma (usudzujem tak z nulových reakcií na túto odrodu). Malo by ísť o jesennú hrušku veľmi dobrej chuti. Teším sa na prvoúrodu, plody majú celkom zaujímavý "bacuľatý" tvar a už teraz aj pomerne slušnú veľkosť (foto 1,2). Inak, panenským úrodám (prvoúrodám) človek tak akosi prirodzene venuje väčšiu pozornosť a očakávanie. Podobne ako jablkám Matkino (foto 3) a I 18/1 (po novom Telse - foto 4), ktoré mi tiež prvýkrát zarodia. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.76 (?), 28.7.2019 18:05
MRAMORNAJA - ruská odroda hrušky, údajne jesenná (foto 1), údajne výbornej chuti. Dnes som obral prvú úrodu. Hodnotenie: plody majú celkom zaujímavý "baňatý" tvar (foto 2,3) a sú pomerne veľké (foto 4 - dva najväčšie plody). Tým sa výpočet kladov (ak to vôbec klady sú) končí. Vyfarbenie nie je príliš atraktívne. Sklamaním je chuť - plody sú už silne prezreté, dužina je skôr múčnatá a suchšia, určite nie šťavnatá. Chuť je mdlá, nevýrazná, bez 'hruškovej' arómy. Dôvodom slabej kvality môže (ale nemusí!) byť fakt, že podľa stavu dužiny som mal plody obrať asi pred 2 týždňami. Za túto chybu ma prosím nekameňujte, pretože s Mramornou som doteraz nemal žiadne skúsenosti. Avizovaná doba oberania predajcami (druhá polovica septembra) je diametrálne odlišná od reality, a nemyslím si že by to bolo dané iba teplou polohou mojej záhrady. Sfarbenie plodov nijako nesignalizovalo oberačkovú zrelosť, takže som výrazne 'zaspal'. Toto je aj jediná nádej, že by to v budúcom roku mohlo/malo byť iné. To sa ešte len uvidí, ak ju oberiem skôr, prípadne postupne a budem titrovať najvhodnejší termín zberu. Isté je, že v mojich podmienkach je to letná hruška. Nechcem vynášať definitívne odsudzujúce verdikty po prvej úrode, obzvlášť keď som sám spravil chybu a hrušky obral neskoro, ale ak to budúci rok nebude diametrálne iné, tak Mramornaja rozhodne nebude odroda po ktorej by Ste mali túžiť. Porovnávať ju teraz trebárs s Boscovou či Nojabrskou by bolo absolútnou dehonestáciou týchto odrôd. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.49 (?), 3.11.2022 17:36
Dobrý deň chcel by som sa spýtať či niekto nevie o akú odrodu by sa mohlo jednať.Dnes 3.11. padlé plody. Ešte stále tvrdé ako kameň. Ďakujem za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.237 (?), 3.11.2022 18:34

Tak nějak by měla vypadat Kirgizskaja zimnaja. Jestli je to ale ona, netuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.72 (?), 7.11.2022 18:27

Je to Kirgiskaja zimnaja, trdá bude až do května chutná už v tuto dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika