Hrušně



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
18.8.2017 22:08

p. Hlavatý, dakujem. áno, tak to nejako vyzeralo u mňa. nechal som len dva plody zo zvedavosti, ostatne som otrhal. snáď vydrží do jesene a ja budem mať zase jasnejšie, lebo hrušky u nás nikto nepestuje. po tom ako som urobil okolo stromu kruh bez trávy, pohnojil a kyprím pôdu, tak mám asi metrové prírastky a podobne mi zareagovali všetky stromy. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 18.8.2017 22:08

p. Hlavatý, dakujem. áno, tak to nejako vyzeralo u mňa. nechal som len dva plody zo zvedavosti, ostatne som otrhal. snáď vydrží do jesene a ja budem mať zase jasnejšie, lebo hrušky u nás nikto nepestuje. po tom ako som urobil okolo stromu kruh bez trávy, pohnojil a kyprím pôdu, tak mám asi metrové prírastky a podobne mi zareagovali všetky stromy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 10:56

Konferenci poznáte i podle jednoletých výhonů - letorostů po opadu listí. Na těch silnějších pupeny odstupují v pravém úhlu - téměř jako krátké tlusté trny.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 19.8.2017 11:49

p. Vyslouzil, dakujem. pýtam sa hlúposti, lebo bola sadená v čase, kedy moje požiadavky boli "jesenná a letná hruška, veľká slivka oddeľujuca sa od kostky a pod" a teraz, keď chcem stromčekov viac, tak netuším čo mám už zasadené. ku tejto sa pred týždňom dostal asi hraboš, teda uvidím či vôbec dozreje a nevyschne do jesene. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.8.2017 12:58

...musíš uznať že aj taká čistá Williamsovica nie je na zahodenie...

To uznávám, já osobně cením destilát z wiliamsek výš než ze švestek. Asi proto, že švestky počítám na desítky q a wiliamsky na desítky ks.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.245 (?), 2.8.2017 14:02

Už nám zas děláš chutě, Ivane. Kontrovat mohu jen švestkama. V sudu je 100 litrů Katinek a to je většina ještě na stromě.

 Mal som za to že z ranných sliviek sa páliť nedá. Dá sa páliť aj z Katiniek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.72 (?), 29.8.2017 21:18
Williamsova teraz u nás dozrieva. V závese za ňou príde Boscova a ešte po nej Lucasova. Všetky tri odrody sú na fotkách, zarodili v tomto roku pekne. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 44.80 (?), 29.8.2017 21:30
I na Slovácku sestry Williamsovy už dozrávají. Mám foto jen červené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 30.8.2017 8:58

I na Slovácku sestry Williamsovy už dozrávají.

Abych řekl pravdu, nejraději bych otrhal všechny hrušky, protože čím déle budou na stromě, tím víc jich poškodí "škodliví činitelé", což je známý legrační termín z atlasů. Bohužel to nelze, takže otrhám alespoň ty Williamsovy červené, později Avranškou a Vienskou. Zimní zůstanou na pospas těm protivným ptákům a hmyzu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 30.8.2017 22:06

Williamsovu jsem otrhal. Kupodivu bylo poškození plodů minimální až žádné. Oproti tomu Generál Leclerk už prakticky žádný nezbyl, všechno hnije. Proč hmyzu chutná více, těžko říct. Stejně tak jim chutná Spartan můj jediný Mc Intoshovský zástupce, který už taky "sklidily".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.72 (?), 29.8.2017 21:35
Dokončenie príspevku - foto. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika