Hrušky z obchodu



alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.248 (?)
27.1.2017 18:47

Nechutnají vám nějaké plody ze supermrketu atp.? Kupte 1kg a třeba až doma jeden ochutnejte. Nechutná? Běžte zbytek vrátit. Vrátí vám peníze. Třeba rozděláte nějakou konzervu, ochutnejte1 lžičku a nechutná? Běžte to vrátit. Víte o této možnosti?

Nákup můžete vrátit bez udání důvodu. Teď už i v Albertu

Dobrá služba, ale neznáme ji. Konkrétní údaje o tom, jak často zákazníci tuto službu využívají, řetězce nemají, protože se na jejich sledování nezaměřují. Ředitel Sdružení českých spotřebitelů Libor Dupal ale odhaduje, že povědomí o takovéto službě není příliš rozšířené.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.50 (?), 11.2.2017 22:09
Ovocie z obchodu - väčšinou sa rieši jeho dobrá/zlá chuť, tú zákazník vie posúdiť. Skrytá zostáva "chemická anamnéza" kupovaných plodín (často dovezených zo zahraničia). Priložené foto nepotrebuje komentár... O dôvod viac dopestovať si vlastné ovocie vo svojej záhrade, tam tú anamnézu sami tvoríme/poznáme. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.86 (?), 27.1.2017 11:12

Už se vám někdy podařilo v supermarketu koupit něco co má chuť adekvátní k názvu zboží? Řepovitá, bramborovitá nebo žádná chuť je standard u všeho. Hlavní kriterium je pro markety vzhled a také bohužel pro některé zákazníky. Někteří paneláčníci atp. vůbec neví jak správně hruška chutná. Osobně považuji hrušky za nejlepší a nejchutnější ovoce. Chuťově a vzhledově velice rozmanité. Prostě hrušky mají šmrnc!!! Je to úžasná mňamka. Mám jen 2 různé hrušně, nevím co to je, plody ne moc vzhledné a tvrdé. Dozrávají asi měsíc po sklizni. Když začnou dozrávat postupně je konzumuji, tak dlouho až sním všechny beze zbytku. Tím mám vyřešený deficit hruškových vitamínů na další rok. Už se na ně zase těším.  Čím nevzhlednější plod, tím chutnější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 27.1.2017 13:18

Chápu, že většina lidí má potřebu nasazovat obchodním řetězcům "psí hlavu", a nandat jim, co se do nich vejde, ale moje mlsná huba si zase tolik stěžovat nemůže. Naposledy třeba Jonagoldy Marnica a Jonaprince ve výborné kvalitě. Na jaře Braeburny také pochoutkové, se správně vyváženým a harmonickým obsahem kyselin a cukrů, prostě standartní výrazná sladkokyselost. Pinovy také úplně stejné jako z jiných zdrojů, vůbec né horší, o hruškách jsem už mluvil. Zdá se, jako kdyby zdejší řetězce byly zásobované někým jiným, kdo dokáže dodávat ovoce v lepší kvalitě, než u pana PP, Mikeše a u Kolína, nebo na Slovensku. Pravdou je, že taková Konference bude asi nejspolehlivější odrůda na schlazování, která si po vytažení zachovává ty nejlepší chuťové vlastnosti. Lucasova tak spolehlivá nebude a je docela zvláštní, že se tak hodně na tyto účely používá v celé republice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.1.2017 13:24

Já bych snad řetězcům pcí hlavu nenasazoval. Pravda je, že jablka, hrušky jem moc nekupoval, až poslední dobou, kdy ze zahrady mám prd. Takže si nemůžu stěžovat třeba na Šampiony, ty jsou moc dobé, Braeburny jsem koupil dnes a večer se ozvu jak to šmakuje. Naopak, nedávno jsem koupil nějaké České Goldeny, zelené jako brčál - furt a typická hypermarketová chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Permatat - (15) - 170.112 (?), 27.1.2017 13:34

A ještě se zeptám, protože supermarkety vůbec nenavštěvuju, jak je omýváte před spotřebou? Já jsem zvyklej z domácích stromů jen hrušku/jablko rozkrojit na čtvrtky, trochu vyřezat jadřinec a pak už jen tlačit, většinou je ani neumejvám... Z té průmyslové produkce bych vlastně ani nevěděl, jestli je mám zbavit i slupky - podle toho, jak moc se musejí stromy ošetřovat... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 27.1.2017 16:15

Podle libosti, buď jen opláchnout, odrhnout slupku kartáčkem, nebo si je můžete i oloupat. Když pan PP zmiňuje ten Braeburn, tak si vzpomínám, že byl kvalitní nejen ten z druhé strany Zeměkoule, ale i ten náš český,  jen byl menší. Kvalita plodů klesala s tím, jak dlouho byl po vytažení z chladírny v obchodě, popřípadě, když se včas nesnědl doma. Ztrácely se kyseliny i cukry a chuť byla mdlá.

Pane PP, Goldeny kupujte v obchodech zásadně žluté, nikoliv zelené. Když se Vám ovšem takové podaří sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.2.2017 17:57

Tak Braeburny postupně dozrávají, ale nic se nemění, jen jsou trochu měkčí. Nevím, jak to jabko má chutnat a zda má mít nějaké aroma. Ale Rubín je proti tomu delikatesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 2.2.2017 17:59

pre PP: áno, presne tak som to myslel, nevytvárajte paniku :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 3.2.2017 11:35

Optimální Braeburn má výraznou, ale přitom silně harmonicky sladce navinulou chuť. Proste dostatečně sladkou s příjemnými kyselinkami. Je plná, "nabušená".  Taková dosti ideálně jablečná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.248 (?), 27.1.2017 18:47

Nechutnají vám nějaké plody ze supermrketu atp.? Kupte 1kg a třeba až doma jeden ochutnejte. Nechutná? Běžte zbytek vrátit. Vrátí vám peníze. Třeba rozděláte nějakou konzervu, ochutnejte1 lžičku a nechutná? Běžte to vrátit. Víte o této možnosti?

Nákup můžete vrátit bez udání důvodu. Teď už i v Albertu

Dobrá služba, ale neznáme ji. Konkrétní údaje o tom, jak často zákazníci tuto službu využívají, řetězce nemají, protože se na jejich sledování nezaměřují. Ředitel Sdružení českých spotřebitelů Libor Dupal ale odhaduje, že povědomí o takovéto službě není příliš rozšířené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika