Hrusky choroba



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?)
13.9.2017 8:09

Ano, nebol to spicak, uz mal zalozenu korunku, tu som zakratil.  Trava okolo neho nebola, bol tam vyplety kruh, ale ked som uz videl ze je ko, tak som to nechal tak. Tak asi sa naozaj neujala, ja som mal len obavy ci to nebola nejaka choroba, lebo z jesennej vysadby sa mi takto vyschli 3 stromceky (vsetko hrusky), co sa mi doteraz nestalo. Praveze sa mi chytili aj stromceky co som nemyslel (taky to boli mrzaci) a tieto v case sadenia vypadli ok. Dakujem za rady, asi to teda bolo fakt len neujatie, skusim teda znovu na jesen nasadit. Dakujem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 12.9.2017 21:08, zobrazeno: 5445x

Dobry vecer,

vedeli by ste mi poradit co sa mi stalo s hruskami? Sadil som ich minuly rok na jesen, normalne rastli a potom zrazu zacali postupne vadnut, som sa ich snazil aj v tych horucavach polievat, ale nepomahalo a nakoniec dopadla takto. Stalo sa mi to na troch hruskach - Xenii, Jana a Nijisseki. Foto je z hrusky Xenia(Nojabrskaja), tam to bolo najvyraznejsie. Na Nijisseki sa mi spravili tie flaky na kmeni (listy neviem lebo tie mi stihla ozrat srnka:-(nechala len capiky)

 Dakujem Pekne

Peter

Flaky na kmeni
Flaky na kmeni
Xenia
Xenia
Xenia
Xenia
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.9.2017 21:34

Nejsem si jistý, myslím, že stromky nerostly normálně. Nejspíš se jednoduše kořeny neujaly nebo pomrzly. Pupeny a listy vyrašily jen ze zásobních látek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 12.9.2017 21:58

Sázel jsem dvě asijské hrušně a obě nadvakrát. Jedna vůbec nevyrašila, druhá ano, ale brzy zvadla a byl konec. Uschly. Ty fleky se vytvořily už během zimy (sázeny na podzim). Hrušně se ujímají ve srovnání s jabloněmi hůře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 13.9.2017 6:53

Dakujem za rady, praveze zacali schnut az v priebehu jula, tie flaky po zime urcite nemali, praveze sa javili ze sa ujali. No co vykopem ich a pre istotu spalim. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.118 (?), 12.9.2017 22:06
243.253: Vyzerá to ako bakteriálna infekcia Pseudomonas syringae, ale či to bola prvotná príčina, alebo už len sekundárne "dorazenie" nedostatočne ujatého odchádzajúceho stromku - ťažko povedať. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 13.9.2017 7:40

Nic zvláštního. Zaschlý stromek. Jestli čerstvě vysazený stromek hrušně v pozdním jaru, nebo začátkem léta přeschne, projevuje se takto. Další zalévání už nepomůže. Ta tráva pod stromkem, při nových výsadbách by neměla být žádná. Mimochodem, Xenie mi připadá nějaká divná. Nekoupil jste starší, rok založený stromek? P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 13.9.2017 8:09

Ano, nebol to spicak, uz mal zalozenu korunku, tu som zakratil.  Trava okolo neho nebola, bol tam vyplety kruh, ale ked som uz videl ze je ko, tak som to nechal tak. Tak asi sa naozaj neujala, ja som mal len obavy ci to nebola nejaka choroba, lebo z jesennej vysadby sa mi takto vyschli 3 stromceky (vsetko hrusky), co sa mi doteraz nestalo. Praveze sa mi chytili aj stromceky co som nemyslel (taky to boli mrzaci) a tieto v case sadenia vypadli ok. Dakujem za rady, asi to teda bolo fakt len neujatie, skusim teda znovu na jesen nasadit. Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
robo27 - (30) - 68.181 (?), 13.9.2017 19:52

Zdravím

prosím a viete poradiť čo je mojej hruške? Po prvé tam je asi hrdza ale jedná sa údajne o ázijskú hrušku - žiaľ nepamätám si názov - kupoval som to v záhradníctve v česku. Predajca hovoril že tieto hrušky hrdzu nedostanú...

Ale čo tie tmavé škrny na listoch? Objavili sa tam nedávno. Inak hrušku som sadil na jeseň 2015. V priebehu roku 2016 ju asi 2 až tri krát úplne obžrali srnky. Už som myslel že je po nej. tento rok vyrašila a letorasty majú cca 0,5 metra.

ďakujem

hruška
hruška
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.102 (?), 13.9.2017 21:14
Robo27: Je to ázijská hruška - poznáte to podľa pílkovitého (zúbkovaného) okraja listov. Tá hrdza tam je - nie asi, ale určite. Predajcovia toho nahovoria - ázijské hrušky sú síce o niečo odolnejšie voči hrdzi, ale nie sú rezistentné, takže hrdzu dostať môžu. Z tých tmavých škvŕn by som si ťažkú hlavu nerobil, je to zrejme len nezávažné abiotické poškodenie. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 14.9.2017 8:09

Skvrny na spodních listech pravděpodobně poukazují na nedostatek přístupného hořčíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika