Hruška ze škarpy



host - 248.106 (?)
3.11.2018 21:12

Ta ale bývá konec září (a letos je navíc všechno dřív)...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.97 (?), 3.11.2018 20:54, zobrazeno: 6478x

Zdravím páni rádcové... jelikož mám na mé skromné užitkové zahrádce jen deset stromků, z toho jedinou hrušku Konferenci která je teprve dvouletá a rád bych si na ni narouboval jeden nebo dva druhy jiné a tak hledám co.Při cestování tento týden jsem narazil na hruštičku zasazenou na mezi u silnice, nebyla nijak velká, tak 4 metry, byly na ní ještě plody, sice po větru který byl tento týden docela silný tak ve škarpě něco bylo ale na stromě i po klepání dost džely.Krásné sladké plody, i na pohled hezké, se slupkou jakoby mastnou která bývá u některých jablek, tak pro větvičku z této si jistě zajedu, ale kdyby někdo poznal, nebo dal typ, rád bych věděl co to může být za druh...


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.189 (?), 3.11.2018 21:01

Mozno Avranšška (Louise Bonne)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.106 (?), 3.11.2018 21:12

Ta ale bývá konec září (a letos je navíc všechno dřív)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.97 (?), 3.11.2018 21:18

Nejspíš to bude zimní hruška, protože uvnitř je ještě tužší, natrhal, nebo vlastně naklepal jsem jich asi 2 kila, ale až se "uleží", to se nedočkám, mizeji... :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.11.2018 10:30

Možná Thirriotova. Letos byly hodně drobné. V tuhle dobu už je ale taky po nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.47 (?), 4.11.2018 17:26

Nasadil jsi mi brouka Kájo. Mám na zahradě Clapovku a většinou mi plody sežerou vosy a včely. Asi nemají vodu, tak se dávají do hrušek, je tam hmyzu jak lidí na Václaváku.smiley

Mám mladou Clapovku - červenou, tak se ji pokusím naroubovat z půlky nějakou doopravdy zimní odrůdou aby aspoň nějaká hruška byla. Jen sehnat rouby a snad na to ty mrchy nepůjdou. Doufám.

Soused dal na plot kdysi nějakou krycí kytku a ta zhoustla a má na sobě samý květ a na tom samá včela. Tam bude asi ten problemeček. Když tak poraďte, díky předemyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.97 (?), 4.11.2018 19:09

V den svátku mého i jiných Karlů děkuji za hezké oslovení :-)

Tak z mých zkušeností vím, že je dobře mít na stromě klidně dvě odrůdy už jen třeba pro lepší opylení ale i pro větší rozptyl třeba dle zrání...

Když je stromek malý tak je ideální možnost "hodit"na dvě větvičky něco jiného, když je strom větší, i práce to dá pak víc.Jak jsem již psal, zahradu užitkovou mám malou a tak dávám na stromky víc druků...

Po druhu mého objevu se už pídit nebudu, vidím, že těch podobných druhů je spousta, také se plody můžou lišit výživou, polohou, podnoží, zkrátka mi vyhovuje a to je hlavní, děkuji za snahu, K.

PS já mám zase problémy s nakusováním od vos na Rubinole, Rubín jsem kvůli tomu zrušil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 138.47 (?), 5.11.2018 1:33

jj, celý den mám rozsvícenou svíčku za kamaráda Karla z vojny.yes Blahopřeju ti Kájo.smiley

Na jabloně mi ty mrchy jdou míň. Ta mladá hruška je od té velké klapovky asi 15 metrů, tak snad tam tolik nepůjdou, až to bude rodit. Jen musím sehnat někde pár roubů, poptám se kolegů v okolí.

Mám taky Rubinolu i Rubína něco dali v tom saharském teple ale moc toho nebylo, vody v sobě moc plody nemají a docela hnijou letos. Mám mladou jalůňku Otavu, je nízká a dáva na to jak je malá fest! Jeden stromek jsem si udělal právě z ní, tři roubky z 6ti se mi chytli, fakt slabé větvičky. A ještě tu mám jablůňku Topas, už dala jeden plod, nesnědli jsme ho ještě.smiley Myslím, že to děláš dobře a rozumně se stromkama.

Tu větší hrušku jsem chtěl prosvětlit pilkou, jenže kluk marodí a já tam po žebříku nepolezu s moji váhou. zatím čau, nechť se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.97 (?), 5.11.2018 8:53

Já začínám s hruškami vlastně po desítkách let, protože kvůli té rzi jsem musel všechny hrušně zlikvidovat.Před 5 roky si soused zasadil hrušku a tak jsem jí sledoval jak bude napadená, přírůstky nic moc, listy samá bradavice pár plodů co vyrostlo, tak pokroucených, udělal jsem tedy širší osvětu a zlikvidovali jsme z okolí všechny přenačeče rzi.Další rok ta jeho hrušeň vyhnala metrové výhony, byly i krušky, na listech bylo puchýřů ještě dost ale zjevně to moc nevadilo.Když jsem v červnu viděl ten pokrok tak jsem hned při návštěvě Stárkla koupil Konferenci v kontejneru a zasadil ji zatím do velkého kýblu než najdu místo.Letos tedy šla na zahradu a vykvetla spoustou květů, postupně jsem plůdky otrhával a nechal 15 nejlepších, stromek byl nadstandardně hnojen a zaléván takže hrušky bezvadné, rez se objevila na 20 listech které jsem otrhal, tak snad se obnoví tradice pěstování hrušní po okolí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.47 (?), 5.11.2018 22:28

mám to na hrušce velké taky, nijak ji to nevadí, plodů a krásných je dost, jen to nejím já, ale ty mrchy. To je problém, klapovka zarexovaná je vynikající. Letos nic. No uvidíme jestli překlenu to léto tou zimní odrůdou, jestli jim to nebude chutnat a nechaj to mě. Letos bylo léto extrém, proto jsem počítal, že to nějaký strom odskáče. Broskve to taky trochu víc odskákaly, byly velké a šťavnaté, nádherné. Vlézt do koruny byl risk, bzučelo to docela nahlas a do hrušky stejně.

Chlapi doporučujou Horizon,  letos to postříkám pro sichr a na jaře taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika