Hruška Alessa zimná



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 152.252 (?) 
13.11.2017 21:06, zobrazeno: 4788x

Hruška Alessa je to atraktívna zimná odroda dobrými chuťovými vlasnosťami.Je to križenec williamsky x alexander lucas x konferencia.Pochádza z bavorskeho šlachtitelskeho programu, je vysoko aromatická, štavnatá, sladká vydrží v sklade pri teplote -1C do februára druhý mesiac v roku.

Alessa
Alessa


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.11.2017 21:50

Barva Red Williams, tvar Alexander Lucas, chuť Konference?smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.36 (?), 14.11.2017 18:38
Pán Milan Fiala: S tým pôvodom Alessy ktorý uvádzate by som si nebol až taký istý. Ten nemecký článok z ktorého pravdepodobne vychádzate vyzerá totiž v preklade takto: (foto). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.4 (?), 17.2.2020 20:31
A pridávam sem aj fotku tejto nemeckej zimnej hrušky, ktorú my tiež dnes poslal Milan Fiala.Tak nech ten stromček prináša také parádne plody, aké sú na fotkách v úvode tohto vlákna.😊😃


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.128 (?), 19.2.2020 20:55

Jen takova mala perlicka. Kdyz jsem si chtel z BayOZ objednat stromek Alessia a Moni do Cech, tak mne napsali, ze uz jsou vyprodane.

Kdyz si je objednaval znamy s nemecky znejicim jmenem na nemeckou adresu asi o dva tydny pozdeji, tak nebyl problem.

At si o tom mysli kazdy co chce. Ja jim za tuto diskriminaci preji, aby se tyto odrudy co nejrychleji rozsirily do kazde zahradky, at uz po nich z oficialni stranky uz nikdo nestekne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.172 (?), 20.2.2020 9:54

Je jednoduší zasílat jen do jednoho státu. Pokud zašlete do jiného, stojí poštovné násobně více a když zákazník zásilku neodebera tak odesílatel zaplatí cestu tam i zpět. To může být i 5x více cena stromku.proč by si teda měli dělat problémy když stejně všechno prodají doma.

My do zahraničí také nezasíláme. E shop.

A to ještě hrozí reklamace, nikdy nevíte jakou má představu o stromku zákazník.A přepravní firmy mají výškové limity, takže se zasílají spíše nižší stromky a bez korunek (ty se téměř vždy rozlomí a je tu znova REKLEMACE). Každopádně zákazníci e shopů reklamují velmi často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.128 (?), 20.2.2020 13:19

1.6m vyska, kterou dopravni spolecnosti jako Geis a DPD u zahranicnich zasilek uvadi jako maximalni je vetsinou dostacujici. To nasobne vyssi postovne si plati zakaznik a uz dopredu s nim pocita. Jestli mivate casto reklamace, tak ten problem bude nekde jinde. Ja v tomto taky nejsem zadny novacek a reklamaci ze zahranici jsem jeste nemel. Pokud si svym vypestkem nejste jisti, neni nic jednoduzsiho nez stromek vyfotit a poslat na email, zabere to dve minuty a zakaznici maji osobity pristup radi.

A jestli je na vine postovne do zahranici, mohli pouze napsat "do zahranici neposilame" a je to vyresene. 

Jako dalsi priklad muzu uvest, kdyz jsem psal do Italie o jednu komercni odrudu merunky, kterou vesele inzerovali (shanel jsem ji pro znameho komercniho pestitele), mel jsem zajem o nekolik set kusu. Odpoved byla stroha "nemame ji namnozenou". Kdyz jsem jim napsal, ze to je v poradku a jestli bude k mani pristi rok, uz ani neopdepsali. Chtel jsem ji zkusit jeste na oko objednat pres znameho skokare z Anglie, nebo Belgie, ale nakonec jsem to odpiskal.

At si o tom mysli kazdy, co chce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.56 (?), 11.11.2022 18:14

Hruška Alessia posledné hrušky dnes zjedené, je vynikajúca. 

Alessia
Alessia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 1.5.2023 8:57

Hrušky začínají jít do květu.Jen pro zajímavost vybarvení květů odrůdy Alessia.Takové zbarvení mívají většinou jabloně s červenou dužninou.Doufám že to nebude tento případ.Kontrast oproti ostatním hruškám je zřetelný.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika