Hrušeň - stará odrůda



host - 237.2 (?) 
29.12.2014 22:22, zobrazeno: 9759x

Zdravím všechny a prosím o radu,

nevíte, zda se ještě pěstuje hrušeň-měla velmi malé hruštičky.Byly výborné na knedlíky i na jídlo.Pamatuji si ji jako malá.Příbuzní ji měli na zahradě.Nevím ani název... nic...

Děkuji za pochopení i odpovědi a do nového roku přeji hodně pěstitelských úpěchů.

S pozdravem Blanka P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 29.12.2014 23:29

Podívejte se na netu na stránky fotek starých odrůd buď na "prodejstromku" (odtamtud je přiložená fotka) nebo "staréodrudy"...Snad to stihnete přečíst, než to vymažou, ony se odkazy na obchody nesmí dávat blush.    Lída

Madlenka
Madlenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.2 (?), 30.12.2014 22:25

Děkuji moc paní Lído za odpověď... přivedla jste mě na "stopu"smiley

Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.227 (?), 30.12.2014 3:10

Zdravím

Je mi líto, ale musíte Vaše přání trochu upřesnit.

Kdy Vaše plody zrály... Pak se můžeme přizpůsobit a upřesnit. Ono ruku na srdce, maloplodých odrúd hrušek je poměrně dost.

Pilířové malé odrůdy tenkrát byly, Špinka, T. muškátová, Jakubka...

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.2 (?), 30.12.2014 22:21

Dobrý večer pane Vladislave,

děkuji za odpověď... nemám moc informací, to je pravda... lokalita Vysočina, zrála o prázdninách.Velmi malé hruštičky, žluté,sladké-vosy měly hody..

Dívala jsem se na ty stránky o starých odrůdách a ta Nagevicova by to být mohla...

Děkuji.

Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.141 (?), 30.12.2014 8:53

Dobrý den paní Blanko.Takovou hrušeň jsme měli kdysi doma.Maminka z nich v létě vařila výborné šišky.Balily se celé, jen se vytrhla stopka.Říkali jsme ji Piksálka.Zadal jsem tento výraz do vyhledavače a ejhle.Na stránkách (stareodrudy.org) je nabízena pod názvem Nagevicova.Je to určitě ona.Všechny vlastnosti v popisu souhlasí. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.12.2014 9:26

Nezlobte se na mě, pane Vlastimile, ale jak můžete podle vlastností, které uvádí paní Blanka:
hrušeň-měla velmi malé hruštičky.Byly výborné na knedlíky i na jídlo..
...určit odrůdu? Vždyť neuvádí tvar, barvu slupky, dužiny, dobu zrání ani region. Takových odrůd hruštiček jsou u nás desítky, možná stovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.2 (?), 30.12.2014 22:28

Děkuji pane Vlastimile za odpověď,

vypadá to, že by to mohla být ona... i to, že nejde skladovat souhlasí... pamatuji si, že se rychle kazily...

S pozdravem Blanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika