Hrušeň - škůdci



host - 87.254 (?) 
10.5.2020 18:49, zobrazeno: 3215x
Chtěl bych poradit s identifikací škůdců na hrušni - na obrázku jsou dva plody - ten "okousaný" bych tipl na mravence. Ale s tím deformovaným si nevím rady - poradíte? Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 10.5.2020 22:55

Ten deformovaný je napadený plodomorkou hruškovou. Podíváte-li se dovnitř plodu, uvidíte její larvy. Více ve vlákně s jejím názvem. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.254 (?), 18.5.2020 21:37
Dobrý den, měl jste pravdu, rozřízl jsem několik deformovaných plodů a v každém jsou červíčci. Když to vidím, tak už se nedivím, že na trhu nelze sehnat "Česká hruška". Buď Vám úrodu poškodí rez hrušňová, anebo tito "červíčci". Bez chemické ochrany to tady asi skutečně nepůjde... Velmi děkuji. Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 18.5.2020 22:39

Rez hrušňová vám úrodu jen poškodí, plodomorka jí úplně zlikviduje. Za ty desítky let, co sadařím, jsem o plodomorce jen četl. Před 3 roky jsem jí zaregistroval na hrušce, ale neřešil. Před 2 roky jsem díky ní neměl na tom stromu nic. Vloni jsem se pokusil chemicky zasáhnout, ale vyšlo to jen částečně. Ale (snad) všechny napadené plody jsem sesbíral a plodomorku v nich zničil. Letos se mi postřik vydařil, chodím okolo hrušky (4m vysokokmen Charneuská a v horní části naroubovaná Williamsova) už 3 týdny, prohlížím plody a vše OK. Ovšem na jiných hrušních už se mi začíná objevovat také. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 87.254 (?), 19.5.2020 22:03
To Vám gratuluji, podle obrázku máte "předpisovou" hrušeň a v tuto chvíli to vypadá na bohatou úrodu (teď ještě aby nepřišly kroupy...). Ale chtěl bych se zeptat - čím stříkáte? Já bych preferoval něco co nejvíc eko - na hrušeň (rez) mám síru, na švestku Quassaia (pilatka) ale co eko na tu plodomorku? Nějaké to "Karate" se mi nechce aplikovat, kdyby bylo alespoň něco "úzkospektrálního"? Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 19.5.2020 23:11

Bude vhodné, když si přečtete celé vlákno "Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora). Postřik musí být opravdu provedený v pravou chvíli, ve stádiu bílých ještě nerozvitých květních pupenů, viz foto. Určitě ale pomůže, když si už letos dáte práci s důsledným sesbíráním všech napadených plůdků a jejich zlikidováním. Já jsem použil Calypso, letos ale opravdu jen trochu, na celý strom tak asi okolo litru roztoku postřiku, což v kombinaci s důsledným sběrem napadených plůdků vloni zřejmě stačilo. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 74.130 (?), 27.5.2020 18:21
Také se pochlubím se svou, probírkou napadených plodů značně prořídlou, hrušní - nějaké zdravé plody mi na ní přeci jen zůstaly. Ale chtěl bych se zeptat - umíte poznat odrůdu hrušně? Asi to nemá valného významu, ale vcelku rád bych znal název odrůdy, kterou tam mám - mohu poradit, že má v plné zralosti žluté plody, jinak jedině podle fotografie (listy, plod)? Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pett - (10) - 245.153 (?), 6.8.2020 16:56
Zdravím.Pred 14 dny jsem zasadil kontejnerovou hrušeň Williams.Poradi mi někdo, proč černají list?Předem děkuji.Foto dodám zítra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 7.8.2020 14:20

Asi jste nedostatečně rozvolnil koř.bal, jáma je malá, špatně odvádí přebytečnou vodu?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika