Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Hrušně > Hrušeň - škůdci

Hrušeň - škůdci

walter. (179) - xxx.xxx.168.103 (?)
19.5.2020 23:11

Bude vhodné, když si přečtete celé vlákno "Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora). Postřik musí být opravdu provedený v pravou chvíli, ve stádiu bílých ještě nerozvitých květních pupenů, viz foto. Určitě ale pomůže, když si už letos dáte práci s důsledným sesbíráním všech napadených plůdků a jejich zlikidováním. Já jsem použil Calypso, letos ale opravdu jen trochu, na celý strom tak asi okolo litru roztoku postřiku, což v kombinaci s důsledným sběrem napadených plůdků vloni zřejmě stačilo. Walter

Obrázky:

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Hrušeň - škůdci

host - xxx.xxx.87.254 (?), 10.5.2020 18:49
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Chtěl bych poradit s identifikací škůdců na hrušni - na obrázku jsou dva plody - ten "okousaný" bych tipl na mravence. Ale s tím deformovaným si nevím rady - poradíte? Radek
Obrázky:

Připojit reakci   

Hrušeň - škůdci

walter. (179) - xxx.xxx.168.103 (?), 10.5.2020 22:55
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ten deformovaný je napadený plodomorkou hruškovou. Podíváte-li se dovnitř plodu, uvidíte její larvy. Více ve vlákně s jejím názvem. Walter

Připojit reakci

Hrušeň - škůdci

host - xxx.xxx.87.254 (?), 18.5.2020 21:37
Dobrý den, měl jste pravdu, rozřízl jsem několik deformovaných plodů a v každém jsou červíčci. Když to vidím, tak už se nedivím, že na trhu nelze sehnat "Česká hruška". Buď Vám úrodu poškodí rez hrušňová, anebo tito "červíčci". Bez chemické ochrany to tady asi skutečně nepůjde... Velmi děkuji. Radek
Obrázky:

Připojit reakci

Hrušeň - škůdci

walter. (179) - xxx.xxx.168.103 (?), 18.5.2020 22:39

Rez hrušňová vám úrodu jen poškodí, plodomorka jí úplně zlikviduje. Za ty desítky let, co sadařím, jsem o plodomorce jen četl. Před 3 roky jsem jí zaregistroval na hrušce, ale neřešil. Před 2 roky jsem díky ní neměl na tom stromu nic. Vloni jsem se pokusil chemicky zasáhnout, ale vyšlo to jen částečně. Ale (snad) všechny napadené plody jsem sesbíral a plodomorku v nich zničil. Letos se mi postřik vydařil, chodím okolo hrušky (4m vysokokmen Charneuská a v horní části naroubovaná Williamsova) už 3 týdny, prohlížím plody a vše OK. Ovšem na jiných hrušních už se mi začíná objevovat také. Walter

Obrázky:

Připojit reakci

Hrušeň - škůdci

host - xxx.xxx.87.254 (?), 19.5.2020 22:03
To Vám gratuluji, podle obrázku máte "předpisovou" hrušeň a v tuto chvíli to vypadá na bohatou úrodu (teď ještě aby nepřišly kroupy...). Ale chtěl bych se zeptat - čím stříkáte? Já bych preferoval něco co nejvíc eko - na hrušeň (rez) mám síru, na švestku Quassaia (pilatka) ale co eko na tu plodomorku? Nějaké to "Karate" se mi nechce aplikovat, kdyby bylo alespoň něco "úzkospektrálního"? Radek
Připojit reakci

Hrušeň - škůdci

walter. (179) - xxx.xxx.168.103 (?), 19.5.2020 23:11

Bude vhodné, když si přečtete celé vlákno "Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora). Postřik musí být opravdu provedený v pravou chvíli, ve stádiu bílých ještě nerozvitých květních pupenů, viz foto. Určitě ale pomůže, když si už letos dáte práci s důsledným sesbíráním všech napadených plůdků a jejich zlikidováním. Já jsem použil Calypso, letos ale opravdu jen trochu, na celý strom tak asi okolo litru roztoku postřiku, což v kombinaci s důsledným sběrem napadených plůdků vloni zřejmě stačilo. Walter

Obrázky:

Připojit reakci

Hrušeň - škůdci

host - xxx.xxx.74.130 (?), 27.5.2020 18:21
Také se pochlubím se svou, probírkou napadených plodů značně prořídlou, hrušní - nějaké zdravé plody mi na ní přeci jen zůstaly. Ale chtěl bych se zeptat - umíte poznat odrůdu hrušně? Asi to nemá valného významu, ale vcelku rád bych znal název odrůdy, kterou tam mám - mohu poradit, že má v plné zralosti žluté plody, jinak jedině podle fotografie (listy, plod)? Radek
Obrázky:

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů