Hrušeň písečná



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.227 (?) 
30.12.2014 4:41, zobrazeno: 35893x

Dobrý den

Chtěl jsem se Vás zeptat na Vaše zkušenosti v pěstování a chuti hrušně písečné. Jaké odrůdy Vám chutnají.

sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 30.12.2014 8:20

Předloni jsem vysadil Kumt Ghant Chu. Vyrašila a uschlasad. Letos na podzim Nutiiku. Uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.12.2014 8:46

Problémem většiny asijských hrušek jsou drobnější plody. Proto mě letos nejvíc zaujala Zao-su-li, právě svou velikostí a taky obráceně hruškovým tvarem. Ani v chuti za ostatními kultivary určitě nezaostává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.100 (?), 30.12.2014 12:54
Mam zkusenosti s odrudami Hosui a Chojuro. Hosui mam uz roky na zahrade, na spatnem miste, zababceny stromek. Plodi ob rok obrok. :-) Plody jsou chutne, velmi stavnate, v srpnu prijemne osvezi, ale jen max 40-50g. Velmi trpi cervivosti. Chojuro ma kamarad na Berounsku. Plody kolem 300g a luxusni, velmi rumove a stavnate. Konecne jsem si udelal stromek, ktery na jaro pujde vysadit. Hosui pak casem priroubnu do koruny a puvodni zababceny stromek zlikviduji. Zdravi Mittwoch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 225.215 (?), 30.12.2014 15:11

Kumoi jsem koupil před 5 lety. Měla 3 úrody, plody velké 150g, pěkné, šťavnaté, ale bez chuti. Snad by se uplatnily v kuchyni po dochucení. Nám nechutnaly a už je přeroubováno Decorou, pěkně se chytila, možná ukáže příští rok, zda zachová vlastnosti původní Decory - hruška na vánoční stůl, máslovka s vynikající sladce navinulou chutí. J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.49 (?), 30.12.2014 16:44

Hrušeň písečná

Měl jsem několik druhů naočkovaných, ale po ochutnávce u ovocnáře, od kterého jsem očka získal, jsem všechny očkovance zlikvidoval a to doslovně. Je to drahá voda obalená slupkou. S hrušněmi to má společný jen název. Ovšem každý máme jinačí chuť.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
N.K. - (26) - 234.135 (?), 4.1.2015 6:27

Budem za blbú ale spýtam sa.Vysvetlite mi prosím pojem zababčený stromek.Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 4.1.2015 8:18

Že nerostesmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.1.2015 9:30

na jakych podnozich pestujete nashi? co vim tak na hrus.semenaci a kavkazské, lze i na ěčem jiném? - třeba vřetena na kdouloni jsem ještě neviděl, je to možné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.1.2015 9:40

Možné to jistě je, lépe s mezištěpováním. Afinita asijských hrušní s kdouloní je obecně špatná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika