Hrušeň mi letos už podruhé kvete



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?) 
13.6.2017 16:59, zobrazeno: 4841x

Dobrý den, chci se zeptat zkušenějších. Hrušeň mi na jaře krásně odkvetla, má už drobné plody a teď mi začala kvést znovu. Květy jsou na koncích nově narostlých větviček, dosud nevyzrálých, zelených a měkkých. Květy tvoří jakoby "klasy". Co se to děje? Je to normální?

Jedná se o druh "Izolda", je šestiletá, plodí třetím rokem, předchozí úrody byly relativně bohaté na tak mladý stromek. Loni to mohlo být 15 - 20 kg.

Přikládám foto.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 222.187 (?), 15.6.2017 7:39
Aj mne začala azijská hosui kvitnút ale asi nedozrejú ale na 100% už nezamrznú :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 3.7.2017 5:56

A je začátek června, na hrušni jsou už docela větší plody z prvního kvetení, malinké plody z druhé vlny kvetení a teď se objevují opět květy ve třetí vlně. Nezbláznila se příroda? Nikdo nezná odpověď na to co se vlastně děje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 3.7.2017 6:48

A co to bude dělat začátkem července-radši nemysletcheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 3.7.2017 21:16

Samozřejmě chybka, mělo být že je začátek července. Nějak jsem se zpozdil :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.41 (?), 3.7.2017 9:11

chladne jaro, nyni se vyrazne oteplilo a to miluji stromy. neni to nic neobvykleho... botanicky Reflorescence

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.56 (?), 3.7.2017 10:41

I chlapi občas chytnou druhou mízu. Výsledky jsou podobné.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 21.11.2017 19:39

Troufám si nesouhlasiti... Reflorescence chápu jako podzimní výkvět pupenů (za teplého počasí), které mají vykvést až na jaře. Ale toto... když se kvete po úplném odkvětu kde se květní očka ještě nemohla stihnout vytvořit natož na letošním přírustku???  Zajímavé, doufám, že to někdo rozlouskne!!!

... a to se mi zdálo divné, když se mi letos na slivoni v červenci objevily 2 květy co zaspaly :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika