General LeClerk - praskliny na vetvich pod vyhony



Stránky: 1,  2   
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 217.15 (?) 
21.3.2016 14:58, zobrazeno: 7891x

Dobry den, na dvoulete hrusni Generala jsem si vsimnul prasklin na vetvich pod vyhony. Je postizena vetsina vyhonu. U ostatnich odrud to nemam. Loni kvuli suchu hruska temer uschla, zachranil jsem ji umelou zavlahou. Nevite o co jde a co s tim? Diky

MartinV

General LeClerk
General LeClerk
GL
GL
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 250.70 (?), 21.3.2016 15:11

Dobrý den, nevím co způsobylo tyto praskliny.
Ale podle fotek, to vypadá že stromek je zababčený, málo zkrácený po výsadbě, proto i málem uschnul.
Mohl by jste sem dát fotku celého stromku...
Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 217.15 (?), 21.3.2016 15:37

Mate pravdu, stromek mel pri vysadbe pekne koreny a tak jsem ho zastrihnul mene nez jsem mel. Kazdopadne prosperoval velice dobre az do srpna, kdy zacal vadnout. Letos sazene hrusky uz jsem zakratil myslim dobre. Fotkuceleho stromku GL mam bohuzel jen z dalky.


Letos sazena Dekanka
Letos sazena Dekanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.70 (?), 21.3.2016 15:50

Dekanku bych zkrátil ještě minimálně na modrou rysku, ale radši až na červenou. Tom


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.3.2016 16:41

Dekanku bych zkrátil ještě minimálně na modrou rysku, ale radši až na červenou. Tom

Já bych šel možná ještě krapet níž

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.70 (?), 21.3.2016 15:54

G.L.K. všechny kosterní větve tak na polovinu, terminál tak 10-15 cm nad kosterní větve, lonské přírustky jsou určitě nedostatečné.
tom


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 21.3.2016 19:57

Díky pánové. Některé pupeny na terminálu Děkanky byly poškozené převozem/manipulací. Každopádně něco tam najdu a terminál výrazně zkrátím. U Generála taky vše pokrátím. Já myslím, že malé přírůstky jsou způsobené hlavně suchem, krtky a hlodavci, kterým se u hrušek náramně líbí. Nebo jsem hrušky zasadil do jejich oblíbeného místa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.170 (?), 21.3.2016 20:41

A nemůžou být praskliny způsobeny kamenkovitostí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 28.3.2016 19:46

Zdravím, u Děkanky jsem zakrátil terminál a Generála pokrátil celkově dle rad. Snad to bude ku prospěchu.

Děkanka
Děkanka
Generál
Generál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 29.3.2016 20:32

Buďte pozdraveni. Praskání kůry hrušní podle mě způsobuje rzivost hrušní. Naše letní hruška to má taky, a některé větve dost slábnou v růstu, sem tam možná i odumře něco. Ty moc rozpraskané se snažím odstraňovat, takže nevím, jak moc to s tím odumíráním je vážné. Bohužel ČZS pozastavil činnost online Metodiky ochrany rostlin, takže už si to nemůžu ověřit, zda je to opravdu ona rzivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika