Fantastická Konference



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
1.11.2018 20:21

idem zachrániť česť Konferencie v horách! :) mám dva stromčeky, prvá a druhá úroda, 800 mnm, zber cca 25.9., konzumná zrelosť práve teraz (nemám vhodné podmienky na skladovanie), hmotnosť hrušiek cca 180 g (veľkosťou mi prídu také normálne, ako v obchode). pri zbere chuť ako repa, nejedlé!!! teraz sú úplne fantastické. jemná, maslovitá dužiná, nasladká chuť. susedy babky (80+ rokov) boli nadšené, aby som išiel kúpiť ešte :) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 108.113 (?), 2.1.2018 23:17

100 ľudí a sto chutí...

A ja si aj tak rozhodne stojím za tým, že je to chuťový priemer - blato. A to ju porovnávam z hruškami mnohých iných odrôd zapestovanými 620 - 750 m.n.m.

Na Liptove, áno aj tu je možné hľavne v posledných teplých rokoch pestovať vinikajúce hrušky, okem tých vyžšie už mnou spomenutých, som v Mikulašskom okrese objavil aj dve letné hrušky, ani jedná nieje na top. slnečnom mieste, tá z Mikuláša je z dvoch tretín v tieni snáď za až storočným topolom. Z Východnej, to bude asi dáka Muškateľka veľká či turecká - ten tieň by mal predstavovať veľmi nepriaznivú okolnosť! Pravda nevydržia skoro žiadné skladovanie ale ak má za chuť Konferencia z Tesca 5 bodov tak tieto po 10. 

Potom je ešte pár iných letných h. ktore keby neboly prestarnuté a v tieni, určite by staly za to.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.113 (?), 2.1.2018 23:25

Tá prvá po prezrení hnila od stredu zrela na prelome Augusta a Septembra, zváštna osobitá (muškatová?) príchuť - výborná.

No a túto z Mikuláša zaručene neurčí nikto, možno to raz dam na samostatné vlákno, je počas dňa z 2/3 času v tieni, prekypuje šťavou, je priemne korenitá, dozrela asi v polovici augusta. Snívam o tom čo s nej o päť rokou vypestujem v lepších podmienkach po preštepení. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.113 (?), 2.1.2018 23:50

Viem že stratené letné hrušky sú mimo témy z názvom Konferencia, no hore som uviedol aj všeobecne známejšie jesenné odrody, ktoré môžu biť 100% náhradou za Konf.     Ale verím že som niekomu rošíril vedomie v zmysle toho že existuju na labuženie oveľa vzácnejšie skvosty. Horniaky/dolniaky všetky staré pestovateľské oblasti skrývajú poklady ktoré treba znova nájsť a zachraniť. No a Konferenciu pri tom posielam kade ľahšie...      30. 12. 2017 19:32 Pokiaľ ide o jadierka, tak ja to robím takto:  Z opustených starých hrušiek vo voľnej krajine - či plánky, či ušľachtilé, popadajú plody ktoré nik nezbiera v zime zamrznuté prirodzene stratifikujú. A čo je dôležité na jar z prehnitých plodou keď sa prebudza príroda veľmi opatrne vyberem tie klíčiace semená (klíči len časť) povyberám a opatrne klíčiacim koreňom zasuniem do zeme.(Prekvapivo zo vešetkých najlepšie klíčili zakrpatené plody z nižších partii stromu Hr. Krivice a nie s plánok, každá odroda ma asi inak kvalitné semena). Nevyilučujem pokusi a idem to skúsiť aj zo zahrabanými ohryzkami ušľachtilich hrušiek a jabĺk. Možno aj dopestujem dakého zaujímavého kríženca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 1.11.2018 20:21

idem zachrániť česť Konferencie v horách! :) mám dva stromčeky, prvá a druhá úroda, 800 mnm, zber cca 25.9., konzumná zrelosť práve teraz (nemám vhodné podmienky na skladovanie), hmotnosť hrušiek cca 180 g (veľkosťou mi prídu také normálne, ako v obchode). pri zbere chuť ako repa, nejedlé!!! teraz sú úplne fantastické. jemná, maslovitá dužiná, nasladká chuť. susedy babky (80+ rokov) boli nadšené, aby som išiel kúpiť ešte :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JKo - (26) - 77.97 (?), 1.11.2018 22:17
Konference je skvela, letos u nas (330m, Posazavi, mrazova kotlina) vynikajici. Neskutecne sladka, korenita, velke plody. Hodne jsem zaleval. Sber na zacatku zari, konzumace od poloviny zari (o minimalne mesic drive nez obvykle). Chutove vyrazne nejen nad Charneuskou, i kdyz ta je taky moc dobra, ale take na Clappovou, kterou normalne hodnotim dost vysoko. Jeste mi letos poprve dobre zaplodila Dicolor, ktera je hodne sladka, normalne je fadni. Teple leto evidentne udelalo sve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.9.2022 16:36

Také chválíte vynikající, sladce lahodnou KONFERENCI? Mám jen malý roub a na něm pár plodů, ale pochutnávám si převelice. 

Konference
Konference
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.142 (?), 28.9.2022 18:41

Letos mám první úrodu na vřetenu snad desetiletém. Taky se těším, ale mrchy nezrajou, nechtějí se pouštět, lámou se ťopky. A už by měly. Mám zkušenost, že se musí sklidit trochu dřív a nechat dojít na skládce, déle pak vydrží. Ale letos je to všechno nějak divný, jakoby se to probralo až po těch srpnových deštích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JohannW - (1) - 218.147 (?), 1.10.2022 9:32

Taky se to po pár (asi 7) letech probralo, docela slušná sklizeň; asi ty deště u nás na valašsku pomohly; hrušky super, i na zavařování.

konference
konference
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika