Dicolor



host - 168.53 (?)
27.11.2017 22:42

no u mě Dicolor neobstála - vzhled pěkný, ale sladká s podivnou příchutí (takový divný konec).  Je přeroubována na Amforu.

Lucas

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11   
                     
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 28.11.2017 20:10

No, možná máte pravdu. Bohužel už nemám na zahradě místo pro další hrušně (a ani další stromy), jedině, že bych přerouboval hrušeň písečnou Chojuro, Dikolor si zatím nechám a Bohemika se teprve musí předvést. Ale jinak bych jistě Generála Lecrerka, ale i další staší odrůd rád vyzkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 27.11.2017 19:47

Petře, s novými odrůdami zkušenosti příliš nemám, takže nemůžu posoudit, Z těch starších je výborná Boskova l, a Konference, na zahradě jsme měli Hardyho, sice velký plod, kořenitá a sladká chuť, ale tuhá a nahořklá slupka nás jako děti odrazovala od konzumace, takže jsme raději jedli jiné ovoce.

Jinak mám z dětství se staršíma odrůdama spíš špatný zkušenosti, v okolí co je měli na vysokokmenech tak brzo hniličkovatěly, nebo pozdnější chu´t kaménčité krmné řepy, otrhat se vzhledem k výšce nedaly. Takže mám na rozdíl od ing. Fidly spíš negativní názor na staré odrůdy. 

Sliboval jsem si od novějších lepší vlastnosti a z tohoto pohledu je Dikolor na kdouli opravdu super hruška z dobrou, sladkou chutí, nehnilčí, dobře vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.53 (?), 27.11.2017 22:42

no u mě Dicolor neobstála - vzhled pěkný, ale sladká s podivnou příchutí (takový divný konec).  Je přeroubována na Amforu.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 80.88 (?), 25.12.2017 21:39
Na letosni stedrovecerni tabuli nechybela Dicolor. Kdysi byla shodou nahod a za prispeni povedeneho marketingu ze strany prodejce zakoupena tato zimni odruda na kdouli a to do bezmala 600m.n.m. Chuti spickovych odrud z nizin jako jsou Sterkmannova, Mechelenska ci Parizanka rozhodne nedosahuje. Vzhled je vsak lakavy, rozmer plodu akorat na slupnuti. Stavnatost vyborna, konzistence tez, prijemna sladka chut s lehkymi mandlovymi tony lahodi. Zaplatpanbuh ze tu jednu bedynku plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.12.2017 17:42

Do Vánoc jedině v chlaďáku. Dicolor bych srovnával jen s těmi novějšími odrůdami, kde podle mě obstojí slušně. Fotka moc pěkná, Míťo, lákavá.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.88 (?), 26.12.2017 19:05
Mittwoch: U mňa Dicolor tento rok vydržala v pivnici až do Vianoc. Plody sú už ale na hranici svojej životnosti (foto), stále však konzumne celkom slušnej kvality. Výhodou Dikolorky je, že svoj štandard (vysoký čo sa týka výzoru, šťavnatosti a konzistencie a mierne nadpriemerný čo sa týka chuti) si drží spoľahlivo až do konca. Súhlasím s Vami - zaplaťpánboh za ňu, teraz koncom decembra už veľa hrušiek na konzumne kvalitnej úrovni nie je. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.1 (?), 22.9.2019 16:55
Dikolorky som obral dnes (foto). Názov odrody je výstižný. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 9.5.2020 13:56

Mladá hrušeň Dicolor?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika