Dicolor



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?)
12.9.2013 8:37

Myslím, že převázáním očka páskou nevzniká problém - na vlastní oči jsem to viděl i u profesionálů, kteří to dělali záměrně (zřejmě to bylo rychlejší). Někdo používá i pryžové očkovací manžety, které očko také zcela překryjí. Problém by mohl nastat u hodně vystouplých oček (např. třešně), kde by mohlo dojít k odlomení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 25.7.2013 10:59

Většinu hrušní mám na kdouloních, abych jich mohl mít co nejvíce.Co z velkého stromu, který nejde ani pořádně obrat.Plod který letí vzduchem deset metrů, a spadne na tvrdou zem se hodí jen do kvasu.

Šestiletý stromek Dikolorky letos poskytne větší úrodu, která už stojí za zimní uskladnění.Diskutabilní bude jak dlouho vydrží plody v zimě v chruplavém stavu.Samozřejmě mi v tomto počinu sadit zimní odrůdy, a kvalitně jich skladovat pomůže relatívně vyšší nadmořská výška, protože hrušky pěstované třeba na jižní moravě budou zralé nedlouho po sklizni.Proti předčasnému propadu je tato hruška náchylnější, proto se pokusím tomu zabránit zvýšenou závlahou a hnojením.Je škoda,že jsem v hrušce nenašel deklarovanou kořenitěperníkovou chuť,která vítězí v degustacích.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.229 (?), 10.9.2013 19:31

Hruška Jana naštepená na palmete Dicolor mi dozrieva ešte skôr ako vlani. Plody veľmi snadno podliehajú monilióze, ich chuť je však dokonalá- tak ako na vrchole konzumnej zrelosti. "Podložka" Dicolor je zatiaľ v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?), 10.9.2013 21:09

Pre nás bola chuť Dikoloru obrovským sklamaním. Máme Clappovu a Konferenciu a tie sú v plnej zrelosti výborné. Tešili sme sa na novú hrušku, ale chuť je naozaj iba sladká. Na palmete ale plody vyzerajú krásne. Pred tými dvoma týždňami som sa rozhodla ju preočkovať na Dekoru- je vraj vhodná do palmety, takže som ju, Dikolorku, tiež použila ako podložku. Ak sa očká nepríjmu, na jar ju prevrúbľujem. Tento víkend uvidím, či stopky listov z očiek odpadnú, teda že moje očkovanie je OK. Môj prvý pokus túto jar: Šampion som prevrúbľovala na Melódiu, ktorú milujeme, sa podaril, rastú krásne konáriky. Zdravím. Daniela

Dikolor v palmete
Dikolor v palmete
Očkovanie Dikoloru
Očkovanie Dikoloru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 231.229 (?), 10.9.2013 23:58

Dikolorku máte, paní Danielo, peknú. Myslím si, že chuťovo nie je až tak zlá a líčko má atraktívne. Škoda, že plody nie sú väčšie. Tiež som okrem rodiacej Jany v hornej časti palmety (na snímke z 28.8.) prištepil vlani do spodnej časti pár vrúbľov Eriky a Dekory. Na budúci rok by mali rodiť. Na Vašej druhej snímke som si všimol, že máte páskou previazané aj očko. Nebojíte sa, že sa zadusí? Ja ho vždy páskou tesne pri kraji krížom obídem a nechám voľné, aby mohlo dýchať.

Zimná odroda Jana navrúbľovaná na dikolorke má plody väčšie, chutnejšie, ale dozrievajú skôr a oproti Dicolor viac trpia moniliózou.
Zimná odroda Jana navrúbľovaná na dikolorke má plody väčšie, chutnejšie, ale dozrievajú skôr a oproti Dicolor viac trpia moniliózou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?), 11.9.2013 19:34

Ďakujem za pripomienku, pán Paľo, očkovala som prvý krát - postup som naštudovala. Cez víkend na to mrknem a previažem pásky. Hlavne som sa snažila to zaviazať tak, aby tam nenatiekla voda. Človek sa učí celý život. Zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 60.179 (?), 11.9.2013 22:11

Máte svätú pravdu, učíme sa celý život a všetci, bez výnimky. A nie je to žiadna ostuda. Dokonalá je snád iba Matka príroda... Na jar nafoťte ako Vám očka rastnú. Držím palce! yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 12.9.2013 8:37

Myslím, že převázáním očka páskou nevzniká problém - na vlastní oči jsem to viděl i u profesionálů, kteří to dělali záměrně (zřejmě to bylo rychlejší). Někdo používá i pryžové očkovací manžety, které očko také zcela překryjí. Problém by mohl nastat u hodně vystouplých oček (např. třešně), kde by mohlo dojít k odlomení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 59.254 (?), 12.9.2013 10:44

Už roky očkuju tak, že očko převážu celé pevně roubovací páskou (T i Forkert). Je to rychlejší a nepropustnější pro vodu. Při delším ponechání pásky (5 a více týdnů) a sílení podnože, dochází k deformaci pupene, zejména u odstálých pupenů některých slivoní. Vliv na ujímání to nemá.

Pro mě je důležitá nepropustnost pro vodu a rychlost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.38 (?), 12.9.2013 21:12

Páska, ktorú použila p.Daniela, je klasická PVC, dostupná bežne v záhradk. predajniach. Používam ju tiež. Výhody: pružnosť, pevnosť, dokonalá tesnosť. Pri očkovaní do starých kmeňov viniča musím vynaložiť dosť veľkú sílu ťahu počas obväzovania hrubého očka. Pokiaľ  bolo očko iba čiatočne prekryté páskou, malo veľký problém predrať sa cez malú skulinku, pričom výhonok sa často deformoval. To sú zas pre zmenu moje skúsenosti. Broskyniari pri množení vo veľkom používajú úzke gumové pásky šírky do 5 mm. Dôležitejšie je pravdepodobne pritiahnutie kôry a čistota práce ako samotná tesnosť pásky v blízkosti očka. Videl som takého pána pri práci, ale očko vždy nechal voľné, gumovou páskou ho nezakrýval. Pri očkovaní hrušiek tomu nebude inak. Hrušky radšej vrúbľujem, ujateľnosť je bezproblémová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.3.2014 19:16

foto ze dneška Dicolory


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika