Denisa



host - 168.2 (?) 
10.7.2016 13:39, zobrazeno: 4028x

pestuje niekto tuto odrodu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 10.7.2016 23:17

Pěstuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.109 (?), 11.7.2016 1:22
No tak, pán Vysloužil, zakladateľ vlákna chce asi viac než 1 slovo :-). Prosím, mňa by to tiež zaujímalo, o Denisi som veľmi uvažoval, len už nezostalo pre ňu miesto. Mám ľutovať? Vopred ďakujem ak si nájdete čas na odpoveď. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.44 (?), 11.7.2016 9:44

Na nic jiného se zadavatel neptal...wink
Až tak přesně si ty plody nevybavuji, přeci jen je teprv červenec. Trochu se mi pletou s podobnou Blankou (mám je na jednom stromě. Velké zelené plody, podzimní odrůda, sladkostí a vůní ale žádná z nich nevyniká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 13.7.2016 12:06

Z těch novodobých českých kříženců se povedly Dicolor, Erika, Bohemica a tak možná dva až tři, jinak ty ostatní jsou spíše do počtu. Škoda, že pan Miloš Vysloužil nedokáže v jeho poloze ocenit lahodné plody odrůdy Generál Leclerk. To je panečku jiná "hrušková písnička". smiley Právě u semenáčů Děkanky Robertovy bych mohl připomenout ten nepovedený český - Vonku. Je třeba ocenit kvalitu, i když je z ciziny, což semenáč Děkanky Robertovy Generál Leclerk je. A všechno české nemusí být vždycky hezké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.160 (?), 13.7.2016 14:28
Z novodobých českých "se povedla" asi aj Jana, Blanka a Vladka (aj keď informácie mám skôr sprostredkované. Naopak, pri Dikolorke by som trochu protestoval, s tou mám osobnú skúsenosť a považujem ju len za slabší priemer. Zo slovenských odrôd sa na trhu neuplatnila prakticky žiadna (Bojnická jesenná, zimná, vianočná, Ivana, Nitra, Korvínova), aj keď napr. Pribinova (vznikla krížením Williamsova x Drouardova) spĺňa kvalitatívne predpoklady a v r.2013 zvíťazila na Slovensku v súťaži o hrušku roka. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 13.7.2016 15:33

Ano, Jana. A Jana a Jizera jedno jest. Pozná někdo rozdíl?smiley Dicolor má jako jedna z mála těch novějších kříženců originální chuť. Spíše nasládlá, mírně specificky aromatická, jen málo navinulá. Později se navinulost ztrácí úplně a chuť začne být silně fádní. Když se za včasu sní, tak bych se na její plody každoročně docela těšil. Ale hlavně se těším, co ukáže stará odrůda SALISBURY, kterou tady vychválil pan Fidla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika