Co to je?



host - 168.254 (?)
9.9.2019 11:48

Při silnějším napadení pak dojde k takovému oslabení hrušně, že příští rok nemá plody. Protože spousta sousedů má jalovce jako okrasné a případně ploty tvořící porosty, je nereálné po nich chtít, aby je zrušili. Navíc většina lidí dnes preferuje nákup ovoce v hypermarketech a tak jim rez na hrušních nevadí. Spíše je mně divné, že při všech těch dnešních regulacích není zákaz prodeje těch jalovcůl, které rez přenášejí. Ale běžně v nabídce jsou a ve výsledku asi i já hrušně, ač nerad, pokácím. Stříkat velké stromy je pro malopěstitele prakticky nemožné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 61.77 (?), 8.9.2019 8:04, zobrazeno: 5596x

Dobrý den, sousedi mají na listech hrušně tyto červené skvrny. Co to prosím je a co případně s tím?? Děkuji! Honza


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.55 (?), 8.9.2019 8:28

Rez hrušňová. S tím nic. Jediné řešení - v širokém okolí (několik set metrů) vymýtit všechny jalovce (především chvojky a čínské).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.91 (?), 8.9.2019 8:31
Je to hrdza hrušková (rez hrušňová). Veľmi časté hubové ochorenie hrušiek, najmä vo vyšších a vlhkejších oblastiach (ale nielen tam). Pôvodcom je hubový patogén Gymnosporangium sabinae, ktorý pre svoj vývojový cyklus potrebuje okrem hrušiek ako medzihostiteľa aj jalovce. Ochrana spočíva v aplikácii fungicídov (teraz už ale nie!) a nepestovaní (event. zlikvidovaní - čo obvykle nie je realizovateľné...) jalovcov v okolí cca 200m. Ak si zadáte do vyhľadávača (to je to okieno vľavo "Vyhledávání") slová 'rez hrušňová', tak sa Vám objavia početné diskusie na túto tému. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.139 (?), 8.9.2019 9:42
A keď nechcem vytnuť jalovce, chvojky ako proti tomu inak bojovať, moc postreky nechcem, pridať viac lepšieho hnojivá na obranu alebo? Nejaké rady ale postrek až posledné riesenie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.55 (?), 8.9.2019 10:42

Tak si o tom něco přečtěte, je zde mnoho vláken o rzi, pomoci googlu získáte nekonečně informací. Bojovat nelze - přenáší se to vzduchem střídavě mezi jalovci a hrušněmi. Žádná "imunita" neexistuje a nelze ji ničím vytvořit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.254 (?), 9.9.2019 11:48

Při silnějším napadení pak dojde k takovému oslabení hrušně, že příští rok nemá plody. Protože spousta sousedů má jalovce jako okrasné a případně ploty tvořící porosty, je nereálné po nich chtít, aby je zrušili. Navíc většina lidí dnes preferuje nákup ovoce v hypermarketech a tak jim rez na hrušních nevadí. Spíše je mně divné, že při všech těch dnešních regulacích není zákaz prodeje těch jalovcůl, které rez přenášejí. Ale běžně v nabídce jsou a ve výsledku asi i já hrušně, ač nerad, pokácím. Stříkat velké stromy je pro malopěstitele prakticky nemožné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.221 (?), 19.1.2020 16:28
Ja mam dva mlade stromky hrusne. Zkusila jsem postrik vyluh z preslicky, aplikace 4-5 behem vegetace x naredeny, a rez se mi objevila jen na trech listkach i kdyz v predchozim roce byli rzi hruskovou obsypany. Uvidim letos..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika