Co je to za nemoc? Kuprikol nepomáhá.



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?) 
29.5.2017 12:02

Ono je zbytečné nyní stříkat samostatně Vertimecem, když už se blíží signalizace obaleče. Proto ten TM, kdy přípravek proti obaleči posílí a doplní účinnost Vertimecu. Místo Mospilanu tak může být i jiný insekticid působící systémově proti žravému a savému hmyzu (obaleč, mšice).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 66.26 (?), 29.5.2017 12:12

Vertimec se nedoporucuje michat s jinymi pesticidy, nutno pridat smacedlo.

Obvykla koncentrace postriku je 0.1 %.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 29.5.2017 13:02

Ano, je potřeba si přečíst návody k přípravkům. Jako akaricid se Vertimec používá zhruba s dvojnásobnou koncentrací než by tomu bylo při pouhém insekticidním použití. Nelze míchat s organofosfáty (tedy např. Reldan).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 66.26 (?), 29.5.2017 13:08

Ano, prectete si navod k pripravku Vertimec, nic o tom nevite a pisete zde nesmysly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 29.5.2017 14:05

Návodů je vícero, ke každé registraci jiný. Ke starým registracím byly návody jiné než nyní s novou registrací pro hobby použití. Další věci, které v návodu nenajdete jsou dotazy přímo u distributora pro ČR.

V každém případě je Vertimec nepříliš ohleduplný k životnímu prostředí a jeho užívání by mělo být pouze v správně indikovaných případech (a nikoliv pouze na úvaze, že ostatní nezabralo a tedy zkusím další...). a správných koncentracích. Pro profi rosiče může být koncentrace řádově jiná než pro hobby postřikovač s tlakem 0,2 bar.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.82 (?), 29.5.2017 14:25

Jenom žvaníte, znalosti o pesticidech žádné nemáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 29.5.2017 15:09

Každej na svým za svý money... Napsal jsem, co bych použil já a jestli tazatel použije výluh z cigaretových nedopalků je úplně v jeho režii. Stejně tak jako, jestli postříká samostatně proti obaleči a samostatně proti roztoči.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.216 (?), 29.6.2020 13:54

S vlnovníkem hrušňovým jsem bojoval několik roků. Přinesl jsem si ho se stromkem ze zahradnictví. Částečně pomohly akaricidy, ale vždy se na listech znovu objevil. Letos jsem na začátku března ještě před pučením celý stromek postříkal 5% roztokem Sulky, po týdnu ještě jednou a na listech není letos po vlnovníkovi ani památky, stromek pěkně roste a má i přírůstky. PepaS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika