Charneuská (Fondante de Charneu)



host - 41.143 (?)
4.10.2015 19:26

Charneuská výtečná podzimní odrůda, výborně se hodí na sušení.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 189.156 (?), 21.9.2015 18:14

Já bych ještě dal do placu Špinku. Sušená je jedinečná. Vynikající je samozřejmě i na přímý konzum. Pokud je otrháme ze stromu ve Stadiu, kdy začínají měknout budeme monžá překvapeni jak dlouho vydrží ve špičkové kvalitě. I několik týdnů.. Chut je potom jedinečná, plná cukru a nechybí ani kyselinky. Spolu s jedinečnou špinkovou kořenitostí si troufnu tvrdit že druhá podobná odrůda není... Je opravdu delikátní...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.9.2015 18:54

Pravda, chuť Špinky je výtečná. My jsme zvyklí sušit hrušky oloupané, nakrájené, bez jádřince. A k tomu má Špinka poněkud malé plody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 22.9.2015 19:53

To já zase mám radši větší kusy, v případě špinek rozkrojené napůl i s jádřincem, který ale u této odrůdy je velice nevýrazný s minimem vyvinutých semen. S vhodností Charneuské na sušení samozřejmě souhlasím, řadím ji na stejný level jako Špinku...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.144 (?), 28.2.2018 18:03

Tak tomu sa hovorí veľká ARÓMA, škoda že som ich jedol zo starého stromu ktorý mal strašne dolámané konáre, pri kmeni plno smeti a vrch stromu temer vyschnutý, no na spodku boly škaredé výborné hrušky, ktoré okrem ôs (asi ani tie sa cez takú kožovitú šupku nevedeli dostať) nejedol nik. Neskutočná odroda teda. Farebne zvláštna dužina, trochu nazelenalá a to hlavne tesne pod šupkov.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.245 (?), 29.9.2017 15:44

Fíkovka je lidový výraz pro Charneuskou hrušku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 21.9.2015 20:55

Paní Mílo probírku jsem dělal letos poprvé.Zatím jsem nebyl spokojen jak s velikostí plodů ani s plodností.Zřejmě afinita Lucasovy máslovky do které je Charneuska naroubovaná neni ideální, Z Vašeho fota vidím mnohem lepší plody.No uvidím snad se ty dvě krasavice domluví.Letos jsem ovšem spokojen. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.58 (?), 3.8.2018 13:36

Dobrý deň. Môžete prosím niekto potvrdiť, že Charneuská skutočne rodí striedavo po veľkých nadúrodách? Uvádza sa to na internete, napr. na stránkach sempra.cz, ale tých zdrojov je viac... Je v to v rozpore s tým, čo uvádzal v tejto diskusii napr. Ing. Fidla - autoregulácia násady a pod.

Uvažujem nad touto hruškou do tandemu ku Clappovej. Rád by som vedel ako to vlastne je s tou striedavou rodivosťou v praxi. Vopred ďakujem. Igor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 4.10.2015 19:26

Charneuská výtečná podzimní odrůda, výborně se hodí na sušení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.91 (?), 27.9.2016 18:37

Zdravím Mičurina ,velmi mě zajímá, jak jste letos dopadl s Charneuskou hruškou. Mě opět nzklamala a navíc mě velmi zaplodila odrůda, kterou jsem před 6 lety naroubovala na červencovou. Je jako koženák jablko a po uležení je zvláštně sladkokyselá a máslová, ale musí se okrájet. Tak kožená slupka drhne na jazyku  Míla

NEZNÁMÁ ODRÚDA
NEZNÁMÁ ODRÚDA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 28.9.2016 9:06

Vaše neznámá odrůda vypadá jako dvojče mojí Madame Verté. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika