Bohemica



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?) 
1.8.2013 12:16, zobrazeno: 7698x

Vysadil jsem si tuto zimní odrůdu na kdouloni, abych mohl v zimě kousat i do něčeho jiného, než jsou jablka, a nemusel se spoléhat na drahé ovoce kupované né kilogram po koruně české, ale po jedné zabalené v punčošce, a prodávané jako by to bylo cizokrajné ovoce vypěstované někde v tramtárii, a u nás prodávané v hypersuper.Otázkou bude kvalita těchto hrušek vypěstovaných né v Litoměřicích, kde se v minulosti hrušky pěstovaly, a vyvážely se loděmi do Německa, ale u nás v Beskydech.Tož to by sme nebyli berani tvrdohlaví, kdybychom nezkusili těch pár plodů nějako dopěstovat.I když jsem proti strupovitosti stříknul se zbytky z postřikovače, tak tyto novější sorty jsou odolné.







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 1.8.2013 13:10

Krásný stromek. Docela závidím i absenci hrušňové rzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.8.2013 11:17

Hrušňová rez? co to je?,snad jsou to ty oranžové vřecká, která bývají vidět na listech hrušní.Nevím, jak dalece bývají plody postiženy.U nás s tím problémy nemáme, ale o dvacet kilometrů dál na okraji města jsem viděl hodně hrušně postiženy.Možná to bude tím, že lidé v příměstských oblastech pěstují více okrasných jalovců, než ovocných stromů, a je to pochopitelné.My na dědině se více věnujeme ovocicool.Nevím jestli lze zařadit mezi hostitelské rostliny i jiné(thuje,chojky), než jalovec.Ten ale máme na zahradě také, ale rzi se u nás nějak nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 16.10.2013 10:11

Mám rád hrušně na kdouloňové podnoži, jiné ani až na vyjímku nepořizuju.Je třeba jim dát dobrou půdu.Stromek plodí brzy, a rád, a úrodu lze očesat ze země, a není jedné odrůdy najednou moc.Rizikem může být zvýšené množství vápníku v půdě.

Bohemicu jsem očesal 12.10.,možná to bylo brzo, protože v místě srůstu stopky plodu s plodonošem nebyla korkovitá mezihmota, která signalizuje, že už stopkou nejdou žádné živiny.Plody nepadaly, ale ve větším větříku jsem měl obavu o předčasný propad.Plody jsem musel očesat s menší vynaloženou silou-držely dobře.

Byla tady v minulosti debata, zda Bohemica má červené líčko, nebo né.Nyní mohu zodpovědně prohlásit, že na osluněné straně se takové plody s červeným líčkem nacházejí.Není to klasické líčko,ale vypadá to jako červený úžeh.Na zbylých dvou třetinách obvodu stromku plody líčko nemají.Záleží taky na jaké expozici vůči slunci je stromek situován, a jaká byla sezona.Cením si plodů bez postřiků, a bez jediného příznaku strupovitosti.Nyní budu zvědavý, jak se budou plody chovat na skládce(není skládka, jako skládka),a jakou budou mít v zimě chuť.
















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.226 (?), 7.9.2017 23:49
Bohemica - táto odroda je naozaj neskorá zimná, dozrieva len tak-tak aj u nás na teplej nížine. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika