Benita hruška



host - 145.36 (?) 
26.10.2015 17:59, zobrazeno: 8548x

Dobry den. Dnes som kupil hrušku Benita, pričom mi ždbolo povedané, že je to Nashi, ktoru som chcel kupit, ale doma som zistil, ze je to v podstate kríženec azijskej hrušky Nashi a europskej odrody General Leclerc. A vraj je odolná voči hrdzi hruškovej, a niekde píšu, ze sa daju skladovat 3 týždne, inde, ze 2-3 mesiace. Tak by ma zujímalo, či má niekto s ňou skúsenosť, či sa ju oplatí vôbec pestovať, alebo ju mam zasadit niekde na,,menej čestné miesto v mojej záhrade,, :) a mam si radsej zohnat original Nashi, pretoze som mal vyčlenené miesto prave pre nu, popri červenej Wiliamske, Konferencii a Lucasovej, a neznamej pôvodnej maslovke? Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 26.10.2015 19:06

letos prvne zaplodila, prekvapila nas jeji ranost, tusim, že prelom července a srpna, chutove vynikajici, neco skutecne napul mezi hruskami a nashi, mozna je chut po nashi, ktere maji zlute plody, nikoliv ty rzive rumove, nicmene chutove nam chutna a ranost velmi ocenuji, v tu dobu zadna hrušeň není zralá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.36 (?), 26.10.2015 19:17
Dakujem pekne za pozitívnu odpoved :) takze si nájde aj u mna čestné miesto na slnku :) alebo polotieni :) budem sa tešiť na prvé plody...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.89 (?), 9.12.2015 7:52

U mně byla tato odruda velmi silně napadena rzí hrušňovou-2 letý stromek -dodáno jako odolné vůči této chorobě-oblast Bílina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 16.12.2015 22:59

I já potvrzuji výskyt rzi hrušňové na listech i při slabém tlaku choroby. Ještě nezarodila, uvidíme. Pokud jsou podmínky, asi bych preferoval Nashi.

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.178 (?), 4.2.2017 6:01

Benita je chuťovo výborná, doporučujem.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.82 (?), 28.7.2018 11:23

Hrušku jsem vybíral "do počtu" kvůli opylení a Benita teoreticky měla/má být (po japonské hrušce?) odolná na rez hrušňovou takže tato to u mne nakonec vyhrála:

žel žel žel není tomu tak s tou odolností, japonské hrušky mám netknuté a Benita je letos viditelně velmi napadená, to proti loňsku a předloňsku kdy jsem si namlouval že to s tou odolností přece jen asi pravda bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.7.2018 13:00

U nás trpí rzí i asijské písečné hrušně, i když, pravda, podstatně méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika