Astra



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
8.11.2014 18:38

Nejsem spokojen ani s Astrami. Nikoliv s květinami, protože s těmi bych možná spokojen byl. Plodů bylo více, ovšem nikoliv nějak nadměrně mnoho. Oproti minulým letům, kdy byla chuť spíše fádně sladká, tak letos není ani sladká, ani ničím zajímavá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.11.2013 10:56

Takže nakonec s těch mých hrušek nejsem vůbec nadšen. Vonka byla natrpklá a Astra zase naopak fádně sladká. Něco jako Dicolor, ale ten má alespoň spočátku jakýsi aromatický "šmrnc". Vzpomínám na staré dobré odrůdy tržního charakteru. Například Konference je v chuti naprosto harmonická. Ale i letošní Lucasova byla "hruškovitá" i s mírnou kořenitostí. O dokonalém spojení mírné navinulosti s pikantní příchutí u Boscovy lahvice ani nemluvím. Prostě klasika s originálními hruškovými chutěmi. Tohle prostě není ono. Je to všechno takové "nemastné neslané".Teď mluvím především o této mojí Astře.

Astra (12.10. 2013)
Astra (12.10. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mark7104 - (1) - 177.52 (?), 21.3.2014 6:11

Je toto spominaná odroda Astra? alebo iná? ďakujem za radu

otázka ?
otázka ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.3.2014 20:14

Mohla by to klidně být Astra, ale také nemusela. Minuloroční Astry mě mnoho nenadchly. Byly jen fádně sladké.Prostě taková ta nic neříkající chuť těch mnoha novějších kříženců. V tomto ohledu není nad některé staré odrůdy. Takový je můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.11.2014 18:38

Nejsem spokojen ani s Astrami. Nikoliv s květinami, protože s těmi bych možná spokojen byl. Plodů bylo více, ovšem nikoliv nějak nadměrně mnoho. Oproti minulým letům, kdy byla chuť spíše fádně sladká, tak letos není ani sladká, ani ničím zajímavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 1.1.2016 8:33

A jaká byla ASTRA (Holenická x Grosdemange)? V předminulém roce byly plody malé a nedobré, v minulém větší a přijatelnější. V konzumní zralosti byla dužnina máslovitá, velmi sladká, bez výraznější kořenitosti. Snad něco jako Dicolor, ale ještě méně kyselin a samozřejmě bez specifické ovocné příchuti, jako je tomu u Dicolor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 25.12.2016 22:50

V letošním roce musím opravit svůj částečně negativní postoj k těmto novějším křížencům, názor tak blízký názoru inženýra Fidly. Astra rozhodně není ani kořenitá či pikantní ani natrpklá, ale opět sladká, aromaticky hrušková. Nikoliv ale fádně sladká. Plody vydržely i déle než v minulosti. Máslovitá a šťavnatá dužnina je samozřejmostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.12.2016 15:19

Sice by mě hodně zajímala kvalita původní Grosdemange, ale i její kříženec Astra není zase tak nejhorší. Čím to je, že se letos tolik prodloužila skladovatelnost, to netuším. Možná tím zázračným zářím. To mělo zřejmě taky vliv na zvýrazněnou hruškovou příchuť, ale i výraznější vůni. Takže ještě trochu jinak o chuti Astry. Je sladká až sladce navinulá s jemným hruškovým aromatem, harmonicky příjemná. Protože jsem známý mlsoun, tak bych se domníval, že by nechutnala jenom mně. Jestli se skrývá v původní Grosdemange ještě nějaký vyšší level, to musí napsat někdo jiný. Poněkud vyšší grády než Astra, měla lahodná Nela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 23.11.2017 19:00

Znáte tu Čisteckou banánovou (Grosdemange) nebo ne? Jakou má u Vás chuť? V atlase se uvádí jako sladká, mírně navinulá, příjemně lehce kořenitá, velmi dobrá. Právě tu lehkou, lehoučkou kořenitost jsem objevil v právě konzumně dozrávajícící ASTŘE (Holenická x Grosdemange). Plody jsou jinak dosti sladké. Bylo jich, jako každoročně hodně, menší velikosti nenápadného zbarvení (proti minulosti), ale zřejmě výborný hruškový rok právě pro tuto odrůdu. Prozatím nejlepší chuť od té doby, co ji mám. Že Čistecká banánová je nesprávný název pro Grosdemange mně připomínat nemusíte. Jinak celkově přeju všem, kdo mají doma kvalitní hrušky dobrou chuť. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.11.2017 20:47

No, musím to hodně korigovat. Kdo chce znát chuťové kvality Grosdemange, musí si pořídit GROSDEMANGE a NE žádného křížence s Grosdemange, jako je třeba tato Astra. Stejně už je prakticky celá přeroubovaná starými odrůdami. Vienská i Konference, naroubované na této Astře byly rozhodně lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.9.2020 17:48

Jizera a Astra. Máte je? Znáte je?

Jizera a Astra
Jizera a Astra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika