Armida



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?)
30.12.2016 17:16
Armida ma dosť zaujala. Ohľadom jej pôvodu zdroje väčšinou uvádzajú "mnohonásobný kríženec odrôd", prípadne "pôvod neznámy". Siahol som preto po zahraničnej literatúre, niektoré zdroje uvádzajú jednoznačne pôvod z kríženia Jules Guyot x Comice (=Dekanka Robertova). V práci ktorá je na foto je Armida charakterizovaná ako : slaborastúca, dobre sa rozkonáruje, rodivosť je stredná, včasná, pravidelná - nealternuje. Chuť dobrá resp. výborná ("excelent taste"), na nevhodných pôdach sklon ku kamienkovitosti dužiny. Je dobre odolná jarným mrazom, tolerantná ku chrastavitosti, citlivá na spálu. Dobre ju opeľuje Williamsova, Konferencia,Clappova. Vypichnutý je jej slabý (teda nie bujný) rast, zrejme sa bude hodiť do menej rozmerných záhrad. Ako jesenná odroda je odporúčaná. IH




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.12.2016 10:33

Já bych na moje řeči nedal. Chutě jsou různé a mimkrolokality taky. Např. mně durancie nedozrávají, kamarádovi 200 metrů dál v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 196.17 (?), 30.12.2016 17:36

Dobře, takže podle pana Vysloužila se řídit nebudeme. smiley A ta mikrolokalitka nebude u pana PP taky nějak zvlášť závratná. Pokud vím, tak často psal něco o mrazové kotlince, jak vyšité. Ale zase by tam nemuselo tolik foukat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 30.12.2016 17:16
Armida ma dosť zaujala. Ohľadom jej pôvodu zdroje väčšinou uvádzajú "mnohonásobný kríženec odrôd", prípadne "pôvod neznámy". Siahol som preto po zahraničnej literatúre, niektoré zdroje uvádzajú jednoznačne pôvod z kríženia Jules Guyot x Comice (=Dekanka Robertova). V práci ktorá je na foto je Armida charakterizovaná ako : slaborastúca, dobre sa rozkonáruje, rodivosť je stredná, včasná, pravidelná - nealternuje. Chuť dobrá resp. výborná ("excelent taste"), na nevhodných pôdach sklon ku kamienkovitosti dužiny. Je dobre odolná jarným mrazom, tolerantná ku chrastavitosti, citlivá na spálu. Dobre ju opeľuje Williamsova, Konferencia,Clappova. Vypichnutý je jej slabý (teda nie bujný) rast, zrejme sa bude hodiť do menej rozmerných záhrad. Ako jesenná odroda je odporúčaná. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika