Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Bohužel mám také rez na hrušni i na jalovci chvojce (klášterní) (Juniperus sabina). Hrušeň to snáší dobře, ale kvůli estetice listů provádím před rozpukem pupenů postřik (to je důležité, protože po rozpuku už se údajně dostanou spóry k mladým výhonkům). Já používam Baycor 25 WP. Při včasné aplikaci je hruška bez napadení, na rok je vystaráno. Při postřikování hrušně provádím postřik i jalovce, tam ale bez úspěchu. Problém je, že rez je již ve dřevě. Postřikem možná znemožním jen tvorbu nových ložisek. Napadené větve, které je možné odžíznout, by se měly ořezávat. Pokud však máte, stejně jako já, rez na kmeni, nezmůžete vůbec nic. Jalovec tím trpí, ale zatím stále dělá okrasu. Stran hrušní se není potřeba příliš obávat, rez je na nich naprosto zlikvidovatelná jedním postřikem před jarem, hrušeň to nepoškozuje, kromě ubírání plochy listů, to může hrušeň jedině oslabit. Jen na hodně starých a jinak nemocných hrušních mohou být následky rzi pro strom fatální. Na plody nemá vliv, ty nenapadá. Daleko častěji jsou fatální následky u jalovce, dochází k prosychání, až úhynu. Je zbytečné polemizovat jesli za výskyt tohoto onemocnění může hrušeň, či jalovec. V tomto případě platí, že není kouře bez ohně, například já jsem si nakazil jalovce výsadbou nových hrušní, pořízených ve stromové školce. (soudím podle toho, že se první rok objevila rez na hrušni a terve dalsí rok na předtím zdravých jalovcích) Nikde v okolí další jalovce ani hrušně nejsou. pokud budete chtít někdo konzultaci, nebo fotky mé rzi focené na makro, napište. hodně zdaru, při boji s touto nechutnou chorobou na našich dvou domácích druzích! Zdravi Jirka, 880046102(zavinac)seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika