Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Domnívala jsem se, že vosy apod. o nezralé a tvrdé plody zájem nemají. Ale fakt je, čím zralejší jsou, tím větší výskyt hniloby se vyskytuje. Nastražím sladkou návnadu, doufám, že to pomůže. Opakovaně spadané plody sbírám a zdravé zpracovávám. Na uložení to není, ale to nevadí. Nebo stromem zatřesu a co je zralejší, spadne do trávy. Ptačí budka na stromě je, tu jsem zdědila po předchozím majiteli. Chtěla jsem ji vyčistit, ale bohužel je dohromady stlučená hřebíky. Ale i přesto se letos na jaře v ní usídlily sýkorky, jenže byly vyhnány vrabci. Máme jich tu celá hejna. Proto jsem koupila budku ještě jednu, ale ta zůstala prázdná. Je na vedlejší jabloni. Taky jsem letos pořídila na svoji malou zahrádku dva hmyzí hotely. Mám totiž na jediné třešni mšice. Kromě hotelů jsem třešni opatlala lepem, to je pro případné poznámky k třešni. Po sezoně čistím, na stromě ani v trávě nezůstal jediný shnilý plod. Akorát s tím hnojením je to horší. Loni na podzim jsem rozhodila NPK, ale to těžko může stačit, je mi to jasné. Asi bylo třeba dát na zimu pod korunou kompost, na to jsem zapomněla. Přes léto jsem použivala hnojivo na ovocné stromy. Hnojit podle doby a co potřebuje...? Na skoro závěr svého života jsem se dostala takhle na zahrádku a už se těžko zvládnu naučit správnou péči, i když usilovně na internetu hledám, kde se dá. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika