Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobry den, chcel by som poprosit o radu.

Zjari som prvykrat skusat vrublovat a z viacerych pokusov prestepit jednu hrusku na silnom podpniku (asi planke) sa mi podaril aspon jeden :) Kedze sa ucim takpovediac za pochodu a nemal som narezane ziadne vruble zo zimy, stepil som zo stromu na strom (zo susedovej konferencie, ktora ma kazdy rok bohatu urodu). Step sa ujal, ale kostra stromceka je zhruba nieco ako trojramenny svietnik. Zastepeny je len bocny z troch vrcholov. Zvysne dva by som najradsej preockovat alebo prestepit na inu odrodu, idealne vsetky rozne. 

A teraz moja otazka: je to vhodnejsie urobit teraz v polovici juna? alebo pockat do augusta, ked ma vraj lepsie prudit miazga? Mam pred ockovanim respekt, zda sa mi to este jemnejsia praca, narocnejsia na zrucnost, tak neviem, ci si na to trufnem. Ani co do ujatelnosti neviem, co je vyhodnejsie. S vrublovanim uz mam aspon minimalnu skusenost, viem, co som pokazil na neujatych stepoch. Zasa na druhej strane pri ockovani by som mozno ziskal naskok jednej vegetacnej sezony, ak by sa mi predsa nieco chytilo. Takze co by ste mi viac odporucali? 

Mozem prilozit aj obrazky stromceka ako som ho odfotil vcera a pred desiatimi dnami (za taky kratky cas narastol naozaj dost). Este mi napadla dalsia otazka, neviem, ci to na fotke dobre vidno, ale vyhonky z prijateho stepu su dva. Mam jeden vylomit? Zatial s tym vaham, lebo jednak mi je to luto urobit, ale taktiez mam obavy, ak by nejaky drozd sadol na konarik a vylomil by mi ho on, tak aby som mal rezervu. Pravidelne taketo konariky v zahrade nachadzam, hlavne na zakvitnutych vyhonkoch z cernic. 

Este dalsia otazka - kedy je vhodna doba odstranit pasku, ktorou je omotany step? 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika