Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Avranšská 2019. No v tomto roku je vegetácia oproti minulému roku omeškaná. V L. Mikuláši, kam sa stále chodím pozerať po Hardyho máslovkách a Dobrej Luize Avranšskej je vegetácia omeškaná ale nie tak ako o 150 m. nadmorskej výšky vyžšie u mňa vo Východnej, ale napriek dvom sneženiam nám úroda ani v L. petre ani vo Východnej ani v LM nevymrzla a je väčšinov v ovocí obstojná. I keď boli horšie opelovacie podmienky a videl som že Avranšská zakvitla postatne menej než vlani (2018 totálna nadúroda a brakovité hoci chutné plody h. Avranšskej potom skôr veľkosťou podpriemerné plody Hardyho, 2019 som videl jablone, ktoré po vlaňajšej nadúrode celkom vynechali). Avranšská je však odroda mimoriadne úrodná, v roku 2019 sa ukázala oproti vlaňajšku na počet hoci menej ale akurát tiež dosť a v krajšej kvalite, Hardyho i vo Východnej ich je pomenej a v LM minimum ale to na mnohých stromoch... Hardyho ešte nezreje ale Avranšská asi v kvalite hruškovej chuti asi (vrátane Hardyho) nebude mať v - pre mňa známych hruškach tohto roku od letných po neskoré hršky ani zďaleka konkurenciu pokiaľ ide o celkový dojem a chuť bude možno u Hardyho skoro taká dobrá. Vlani som zabudol opísať že som jedol aj par zaujímavých Boscoviek na konci Októbra v LM v starej aleji, avšak teraz ani žiadne nie sú, a vegetačné obdobie je kratšie a chladnejšie, čiže by asi nemali tu vlaňajšiu kvalitu, však v strednej Európe bol vlani zďaleka rekordne nadnormálny teplý polrok čo do teplôt na všetkých meteo staniciach v SR, vegetačné obdobie bolo rekordnou jarou vo vyžších polohách predĺžené, tak to sa nejako podpísalo. Avranšská je pre mňa kráľovskou hruškov, jej špecifická chuť pripominajúca mutáciu naozaj perfektnej hrušky a červeného melóna z miernou natrpklosťou je úplne lahodná (nie konzstenciou dužiny ale ostrosťou arómy), keď som ich pred troma rokmi jedol prvý krát (a to som vedel už vtedy že hrušky mám najradšej), nevedel som že mi bude Konferencia či Merodovka pripadať ako odpad. Už som si vtedy oblúbil Hardyho hrušky, ktoré ten rok sklamali, no Avranšská je lahoda, už lepšiu hrušku asi pre moje špecifické bunky mať nebudem, snaď by mi bola rovná Boscová z nížiny, či nejaké klimaticky náročné zimné staré odrody, ktoré asi nebudem mať príležitosť ochutnať v top kvalite... Doma už mám asi 120 cm vlk Avranšskej na podnoži Kaukazskej.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika