Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý deň... pred nejakými týždnami som tu písal o našej hruške boscova flaša ktora nechcela rásť. Ako som už uvádzal hruška ma 4 roky neviem na akom podpníku, veľa pozornosti som ovocným stromom vtedy nevenoval. Až teraz ma to začalo baviť a taķ som začal z výsadbou dalších stromov no do pozornosti mi prišla najmä hruška ktoru sme vysadili pred 4 rokmi ale rástla veľmi slabo. A tak ako som vysádzal stromy tak som ju musel presadiť o pár metrov dalej. Koreňový systém som nepoškodil respektíve iba minimálne. Hruška sa prijala a tak som vykonal tzv.vychovny rez napriek tomu že hruška uz ma 4 roky. Lenže niečo sa začalo diať zo začiatku pekne púčiky vyrašili ale asi o týždeň dva, sa začalo lístie stáčať a najmä na konci extrémne vysychať v pestovatelských mi nevedeli poradiť ale odporúčil mi použiť nejaký postrek proti roztočom tak som ho aplikoval no predtým som uhynuté vetvy odstránil. Po asi týždnu vyrašili nové výhonky a hruška sa ako by znovuzrodila. Lenže nové lístie ma taku netypickú farbu je hladké a ma ružový nádych... keď som hladal viac informácií o škodcoch našiel som niečo o bakterialnej spále, skaza ktora je extremne nebezpečná. Podobne sa prejavuje aj bodruška ako uvádzali len s tým že pri bakt. spale vyteká sliz. Pred tým ako som odstránil výhonky ešte pred tým postrekom som si sliz nevšimol alebo mi to nejak uniklo. Len pripomeniem že hruška ma 4 roky nekvitla a nemala ešte ani plod. Neviem ako by sa bakt. spala prejavila na mladom stromčeku. Neviem ako mám postupovať. Veľmi rád by som vedel váš názor ľudia čo to môže byť. Ak to buďe nutné som ochotný strom vybrať aj z koreňmi zo zeme a spáliť. Nechcem ohroziť novo vysadenú clappovu hrušku ktorá je pri nej. PS. Na foto si môžete všimnúť že jedno miesto pri záhybe je take akoby zvráskavené na kôre zvýrazním to.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika