Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

A proč se tedy v zahradnické literatuře píše opak, tj. že při nízkých teplotách jde růst do kořenů, pozdní podzim je nejlepší doba

Takto se to nepíše. Píše se, že podzim je lepší - půda stihne slehnout a na podzim vysazené stromky dřív raší. Vypozoroval jsem, že je to pravda, nicméně stromky vysazené na jaře sice začnou rašit později, ale do podzimu to doženou. Rozdíl je jen v tom, že jarní výsadba si vyžádá víc zálivky.

Netřeba mudrovat. Udělejte si malý pokus. Vysaďte si pár semenáčků na podzim a pak je přesazujte postupně na začátku jara, a pak o pár týdnů později. Kdo si vyrábí vlastní podnože, to vidí sám. Přes zimu jsou změny na kořenech minimální, naopak na jaře začne prudký růst, řekl bych, že kořeny rostou, mají-li kam, podstatně rychleji než nadzemní část.
  Své vědí i bonsaisté, kteří své stromky zimují v půdě mimo misky. Cibuloviny jsou od toho cibuloviny, že mají cibuji plnou zásobních látek. I těm ale začíná hlavní růst za vegetace.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika