Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vraťme sa ku Avranšskej, tu na Liptove ju poznám z jedného starého stromu a chystám si ju preštepiť, Každopádne jej chuť je pre mňa osobitá, ťažko prekonateľna a arómov mne trochu pripomína červené dyne/melóny. Skratka je vynikajúca aj vo vyžších polohách, Říha píše že je na ňu spolah do 800 m. n. m. F. Suchý do 700 m. n. m. Pri tom však bolo v 1/2 20. st. chladnejšia klíma než dnes. Boscovú som doteraz jedol len z obchodu ale chutila mi, no nevirovnala sa. Pravda čerstvo vypestovaná z dolniakov by mi možno chutila viac, jedina lepšia hruška chuťovo čo som ochutnal bola Špinka, viac arómy v jednom plode snáď nemôže biť, ten strom však skoro nieje v stave aby so s neho štepil (iba vlky v tieni). Ešte sa jej takmer vyrovná chuťovo Clappová, a isté dve letné hrušky ktoré som opísal v inom vlákne o hniličkách (aspoň v naších podmienkach). Kedysi mi takto asi aj Merodová chutila ale potom dva roky vynechala a tohoto roku mi až také bezkonkurenčné neprišli... Každopádne porovnávať Konferenciu s Avranšskou je smiešné, Výborných odrôd je plno a ešte som neskúsil zďaleka všeko čo by som chcel, napríkldad som vo veľmi zlých (tienných) podmienkach objavil hrušku ktorá sa podobá buď na Předobrú alebo na Esperenovú. Chuť nebola zlá, ale v lepších podmienkach by som možno zistil že je perfektná, preto ju na par konarou starého stomu preštepím. Predtým rok mi veľmi zachutila (pravdepodobne) Kongresovka, zaštepil som ju lenže druhý krát po sebe dosť slobo rodí a tohoto roku jej chuť už za veľa nestála.A čo taká Salisburyová a mnoho iných? 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika