Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám pátým rokem hrušku Wiliamsovu. Stromek dostal ke kořenům pařeništní černozem a byl řádně ostříhán jak při výsadbě, tak další roky. Hnojen byl také. Přesto měl přírůstky do max 10-15cm. Poslední roky prakticky žádné. I přes každoroční stříhání, nasazuje logicky houfy květů, což je jasné když nemá přírůstky, že zbabčel, květy odstranuji. Stromek byl po 5 letech menší, než byl první rok ze školky. Letos jsem jej vyndal ze země a zkusil vyměnit tu černozem za běžnou hnědozem. Minulé roky jsem kompost dosti povápnil nehašeným vápnem, takže mohla býti černozem zásaditá. Provedl jsem test Ph černozemě na prodávané německé soupravě a vyšlo Ph 6,5, je to moc? Má hruška ráda spíše kyselejší půdu? Kořeny hrušky při vyndání nevykazovali velký růst, dokonce jsem na části odumřelých kořenů objevil plodnice cca 1-2mm velké šedavé houby. Minulé roky jsem hrušku zaléval i stříkal zelenou skalicí i síranem amonným i komplexem prvků na list a nic. Jen jeden rok (cca 2 nebo 3) se zdálo že příznivě zareagovala na postřik zelenou skalcí a nasadila slibné letorosty, ale růst postupně ustal na 10-15cm délky. Nevím co jí schází, škoda jí za ty peníze a práci...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika