Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Igor: Nejako Ste sa do mňa pustili...wink.  V prvom rade chcem zdôrazniť - nie som žiadny ovocinársky "guru" a ani ním netúžim byť. Som hobík - doslova a dopísmena. Snažím sa len prezentovať svoje amatérske poznatky (z mojej praxe, mojej záhrady), vrátane výsledkov (tých fotiek som tu zavesil hádam dosť). Netúžim tu mať nejakých "followers", skôr mi to prekáža, ak sa niekto na mňa nejako nekriticky upína (za to ja ale nemôžem). A s tým balastom Ste to trochu prehnali.

K otázke nášho "sporu" - v mojich podmienkach som presvedčený, že spraviť povýsadbový rez jadrovín už neskoro na jeseň resp. začiatkom zimy (teda po výsadbe) nie je chybou, nie je to nič čo by stromček ohrozilo. V minulosti som to neraz tak spravil a stromčeku sa nič nestalo. Myslím si, že sa nájdu viacerí, aj skúsení pestovatelia, ktorí povýsadbový rez robia na jeseň/pred zimou a nemajú s tým žiadne zlé skúsenosti. 

A ešte dodám, že v prípade "všeobecne platných rád v literatúre" mám vždy silné nutkanie tieto železné pravidlá porušiť a vyskúšať, či sa to náhodou nedá aj inak. 

Aby som to uzavrel - povýsadbové rezy robím v posledných rokoch na jar, nikoho nenavádzam aby to robil inak - to ale neznamená, že inak sa to robiť nedá a nesmie.    IH

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika