Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pán Hlavatý, ok. Ja som si Váš príspevok prečítal správne hneď od začiatku a pochopil som kedy režete Vy. S tým nie je problém. Ja som mal trochu problém s tým, že vo svojom príspevku značne bagatelizujete termín rezu - že však, je to v podstate jedno, že obe možnosti (jeseň/jar) sú správne. Skutočne? Asi je jasné, že to nie je absolútna pravda, lebo potom dodatočne uvádzate, že záleží dosť od ovocného druhu a lokálnych podmienok. Zoberme teraz do úvahy, že ste skúsený ovocinár, tuna na fóre taký svojim spôsobom ovocinársky guru (aj keď sa rád nazývate hobíkom). Mnohí Vaše rady doslova "žerú" - myslené len a len v dobrom zmysle slova, aby sme si rozumeli. Myslíte si, že takéto bagatelizovanie termínu rezu je ovocinárovi-začiatočníkovi, ktorý o tom v podstate nič nevie - na prospech? Nemyslím si. A asi aby v tom bol ešte väčší zmätok resp. aby ste podčiarkol domnelú bezvýznamnosť termínu rezu - napíšete, že niekto to robí aj takto a takto - a následuje popis techniky s tou 10-15 cm rezervou a rezom na jeseň a jar súčasne. Tým, že to dobrovoľne uvediete vo svojom príspevku ako príklad, tak tomu sa dá rozumieť tak, že (minimálne) nemáte voči tomuto spôsobu väčšie výhrady. Asi ho teda nepovažujete za chybný? Preto som sa pýtal na prípadné výhody, ktoré v tom vidíte, lebo ja som tam žiadne výhody nevidel, skôr riziká. A Vy následne odpoviete, že Vy režete v inom termíne a že mám lepšie čítať príspevky :). Samozrejme, okrem samotného termínu rezu je kľúčová a dôležitejšia správna technika rezu ako termín rezu, to nikto nespochybňuje - ale dotaz znel kedy rezať a nie ako rezať. Ja nič proti Vám nemám a ani sa nechcem hádať v nejakých ďalších príspevkoch, len chcem vyjadriť svoj názor, že Váš príspevok ako odborníka-ovocinára, tak ako bol podaný, mi proste "nesadol". Nechápem načo je dobré písať do príspevku balast s ktorým sa, ako následne vyplynie z Vášho doplňujúceho vyjadrenia, nestotožňujete, lebo režete v inom termíne a iba to vnáša ďalší zmätok do termínu rezu? Prečo nenapíšete jednoznačne, že v literatúre sa uvádza, že po výsadbe na jeseň sa má výchovný rez robiť až na jar, s výnimkou, ako píše p. Vysloužil, že je stromček veľký a je problém s transportom, tak vtedy sa môže stromček orezať, ale je to skôr z núdze cnosť, nie pravidlo. Prečo je potrebné rokmi overenú, blbuvzdornú, bez dodatočných podmienok všeobecne platnú, cennú radu pre ovocinára-začiatočníka svojim (Vašim) príspevkom nejak rozporovať? Vaše príspevky sú cenné a veľakrát idú priamo k veci, ale tento je podľa mňa dosť mimo. Nič v zlom. Igor

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika