Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

´Avranšská´ je pro mě letos největším překvapením-špičková chuť, líbivý vzhled. Určitě si ji seženu. Také ´Thirriotova´ mě dostala - krásný tvar plodů, akorát do ruky, hladké, bez strupovitosti, šťavnaté, sladké, současně příjemně natrpklé aroma (typické třeba pro ´Lucasovu´). Akorát do ´Salisburyho´ jsem vkládal více nadějí (údajná náhrada ´Boscovy´ do vyšších poloh). Pravda, jedl jsem jen 3 plody, ze dvou různých přestárlých stromů nevalné vitality. Dužnina aromaticky zajímavá, bohužel sušší, jakoby zrnitější. 1 plod už za zenitem.  Ale hůl jsem nad ní rozhodně nezlomil.smiley Dalším velkým překvapením byla odrůda ´Libovická máslovka´ (sladší, raně zimní) a ´Gyotova´ (podzimní). Pokud bych měl stanovit žebříček (vyjma ´Boscovy´ a spol), tak 1-2) ´Gyotova´, v závěsu ´Avranšská´, 2-3) následovány ´Libovickou máslovkou´ a ´Thirriotovou´. Do žebříčku nemohu zařadit letní/pozdně letní, neboť jsem je nechutnal +- současně. Tam je nutno souhlasit se ´Špinkou´, pak je zajímavá ´Srpnová´, ´Solanka´, dál si nevzpomínám. Pane Fildo, rozepište se prosím více o Colomaově (máslovce tuším?). Zdraví Mittwoch

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika