Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Přěji Vám všem dobrý a klidný předvanoční den!!  Velice mě potěšilo, že je mezi námi dost objektivních a nezaujatých pěstitelú a rádi s dělí o své názory a zkušenosti.  Jsem také velice rád, že se s námi dělí o zkušenosti a debaty přátelé ze Slovenska jsou pro nás velice zajímavé nebotˇ Slovensko má velice rozmanité klimatické podmínky. Já rozhodně neodsuzuji staré odrůdy. Sám doma jich několik pěstuji, protože jsem zjistil, že májí zvláštní chuťové dojmy a jejich životní vitalita je úžasná. Vždyť si musíme uvědomit, že už 2krát přečkaly katastrofické zimy uváděné až - 45'C. A jak chodím ořezávat vysokokmeny tak zjišťuji, že docela dobře zvládají i dnešní rozmary počasí. Až jednou příjde krutá zima jako v historii a ona jednou příjde zvládnou to nové odrůdy?? To bude pro nás krutá realita. Já sám pěstuji nové a staré odrůdy spolu dohromady. Teď Vám napíšu muj příklad. Já velice miluji hrušku HARDYHO maslovku a to, protože mi velice chutná, má veliké plody akorát slupka je horší, ale hruškovice vynikající. Vytváří krasné stromy zdravého růstu a plně mrazuvzdorné a to i na kdouloních. U mě a u nás na Severní Moravě jsem u ní nepozoroval strupovitost a i rzy je na ní málo. Za to kolegové v Čechách mi to nechtěli ani věřit neboť u nich Hardyho strašně trpí strupovitostí a plody díky tomu jsou nechutné a tak ji také odsuzovali. Z toho je velice jasné, že hodně zaleží na klimatických podmínkách a stanovišti. Na degustaci, kterou jsme dělali na školení ovoc. instruktorů kde jsme degustovali hlavně nové odrudy hrušek vypěstované na zahradkách.  Všem velice chutnala a vyhrála stará odruda GENERAL LECLERK a to i v křížalách vypěstována ve Vsetíně. Další byla velice dobře ohodnocená NELA, ERIKA, JANA. Dicolor a Decora byly letos horší chuti.  Více lidí, více plodů z ruzných stanoviští, ale stejné odrůdy a názory budou oboustranné a různorodé. Popis každé odrůdy musíme brát s nadhledem a hlavně praxe ukáže pravdu. Většina ovoce v supemarketech je umyslně podtržená kvůli trvanlivosti na úkor chuťové kvality a tím degradují tuto odrůdu u konzumentů a bohužel to kolikrát ovlivňuje výběr odrůdy při koupě stromku. Kdo má zajem tak si vyzkoušejte pěstovat hrušky na špalíru u stěny domu a to hlavně zimní odrůdy a budete překvapeni jak to pěkně vypadá a hlavně plody budou ve vysoké chuťové kvalitě. Odrůda Lucasova se na to velice hodí . Krásně vybarvuje plody a podzimní listí hezky zabarví stěnu.

           sadař vlada

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika