výnosnost žampionů



host - 170.142 (?) 
25.3.2007 23:56, zobrazeno: 15434x

1)Jak dlouho 1 zakoupená hotová sada žampionů pro domácí pěstování vydrží plodit? Předpokládám, že plodí podhoubí snad pořád, několik let jako strom, v lese taky vyrůstají houby ze stále stejného podhoubí ne?
2)Taky by mě zajímala frekvence, jak dlouho trvá žampionu vyrůst po tom odstraněném, raději bych sklízela menší množství po delší dobu, než aby se naráz urodilo velké množství najednou na úkor toho, že třeba za 1-2měsíce již sada nebude plodit vůbec. Mám představu potřeby pro mou rodinu max. 1 kg týdně a to ne každý týden, nejlépe tak 1 kg za 14 dní, se žampiony zkušenost nemám, mohou splnit toto mé očekávání nebo pro mé požadavky nebudou příliš vhodné?

Děkuji mockrát

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.45 (?), 5.4.2007 12:34
Nevím, co rozumíte "sadou". Pokud by vše probíhalo dle vašich představ, mohla byste si otevřít obchod se žampiony.
Syn je pěstoval. V žampionárně nakoupil specielní substrát v tvarovaném, zafoliovaném pytli, který se po rozbalení dal do tepla (garáž u topení) a začal zalévat. Teprve po splnění těchto podmínek začalo prorůstání mycelia a po prorostení se povrch zasypal spolu dodanou zeminou. Výtěžnost byla asi tak 5 - 7 kg žampionů, "sezona"  trvala asi 14 - 20 dnů. Poté jsme jej vyhodili na pole a příští rok sebrali ještě  asi 5 žampionů. A tím to skončilo, žádná léta sběru! Možná jiní budou mít jiné zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.194 (?), 22.7.2007 21:23
1. žampiónový substrát plodí do té doby, do kdy má  živiny. Plodnice však nasazuje  jen tehdy, když má patřičné podmínky pro tvorbu plodnic (vodní řežim). Žampionová zahrádka plodí 2-3 měsíce (2-4 vlny - až 8Kg hub).

2. regulace mnoéžství a velikosti plodnic zavisý na predchozícg podmínkách (hlavně vodě) - perioda je přibližně 7-10 dní (max 14) mezi vlanami, když správně zaléváte a staríte se o substrát.
2b. jste náročná, musíte se podrídit přirodě, nebo ji patřičně ovlivnit, pak to zaplodí podle podmínek, které nabodíte jenom Vy.

více na Žampwebu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 105.225 (?), 23.2.2012 10:29

Také jsem uvažovala o koupení žampionové zahrádky a pokusit se o vypěstování vlastních žampionů ale pro dvoučlennou rodinu mi přijde 15l balení trochu velké... možná hloupá otázka... ale je možno ten balík rozpůlit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.78 (?), 23.2.2012 10:49

Je to možné, ale je to zbytečné. 15 l neni zas tolik. Ten substrát se vyčerpává bez ohledu na to, zda-li se tvoří nebo netvoří plodnice, takže otázkou je, co byste dělala s tou druhou polovinou. Druhou věcí je vytvoření optimálních podmínek, ty se lépe udržují ve větším objemu. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 105.225 (?), 23.2.2012 13:16

Druhou polovinu jsem myslela "uložit" a začít používat až se vyčerpá ta první... jde to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.78 (?), 23.2.2012 13:31

Neviděl bych v tom problém, jen tu druhou polovinu bude potřeba uložit v chladu, aby se substrát nevyčerpával "naprázdno".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika