Už rostou



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 247.200 (?) 
5.5.2014 13:19, zobrazeno: 42722x

Dnes našel kováře, sezóna hřibů začíná.

Jirka


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 5.5.2014 18:12

Nádhera u nás zatím jen smrže podtrnky a začínají májovky ale je dost sucho pokaždé naprší tak 5-10 mm asi jednou za 10 dní a podstromy se to nedostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 11.6.2014 11:33

Hříbky jsem dnes našel u auta, když jsem na někoho čekal.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 25.7.2014 0:24

Dnešní neplánovaná večerní vycházka za obec do bukového lesa čítá houbařský úlovek 75 mladých hříbků a dvouch babek. Vyražte na houby, už opravdu začali růst!smiley







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 26.7.2014 0:46

Páteční odpolední sklizeň: 70 dubových zdravých hříbků a směska jedlých hub. wink Hříbky oproti předešlé sklizni byli o něco větší a hlavně všechny zdravé,až na vyjímky. Předpokládám,že o víkendu budou lesy plné aut a neukázněných houbařů. Alespoň u nás.indecision






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 29.7.2014 10:02

Ne, né... tak pěkné chřiby poddubáky u nás tak často nemáme.Máme tady převážně smrkové lesy, a hřibovou úrodu jen někdy.Proto si košík většinou plním jinými kvalitními houbami-holubinkami, a hlavně tou jedlou výbornou muchomůrkou narůžovělou-mlask.

Zato se mi už druhým rokem povedl kotrč-z těch tří druhů to bude kadeřavý.Zajimavé je, že rostl u paty smrku, ale nepleťte se, můžete si jen domyslet, že když je mykorhizní s borovicí, a roste u paty smrku, tak tam ty kořeny borovice sapraporte přece jen někde musí být.Podhoubí neničte, protože když se za čas vrátíte najdete na tom místě kadařavou hlávku opět...a možná už letos.

S kotrčem na lžíci -Tahle houba vás otráví, ale žaludek bude spokojeně vrnět.Třebaže zabíjačku letos nebudu dělat, výbornou držkovou polévku s madlovou příchutí poválet na patře,míjející kořen jazyka si neodpustím... mlask.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 29.7.2014 12:55

Teda, hezké.Kotrč jsem už dlouho nenašel.Zdá se, že bychom měli vyrazit do lesa taktéž.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 29.7.2014 23:34

Kotrč je krásný a docela i vzácnost ho najít. Kdysi před x lety nám ho někdo ukázal, že ho našel. To jsem byl ještě malé dítě.

Pondělní sklizeň. Některé hříbky to měli za 5 min. 12 a velké byly červivé. Začínají u nás růst pomalu smrkové hřiby. Denně u nás prudce zaprší a a pak je dusno, že se nedá dýchat. Ideální pro růst hub.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 14.8.2014 11:54

Miluju Vaše příspěvky. Až srdce bolí nad tou nádherou... Jen tak dál. Posílejte a chlubte se - máte čím... Milínek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 14.8.2014 12:34

Pane Romane, děláte mi radost. Konečně někdo, kdo nekecá a přizná, že velké hříbky byly červivé. Vždycky mě pobaví, když v televizi ukazují nějaký superobří hřib a šťastný nálezce těch červů sdělí národu, že hřib byl dočista úplně zdravý laugh.

Jinak fotky inspirativní - v sobotu určitě vyrazím, doufám, že budou už i hřiby, zatím jsme sbírali skoro samé holubinky, no a taky jednoho kotrče, poslední dobou už nejsou tak vzácné, jako bývaly dříve. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika