Poznej houbu - hřib smrkový?



host - 167.96 (?) 
16.7.2017 21:04, zobrazeno: 4537x
Činím dotaz, o jakou se jedná houbu? Podle houbovníku od p. Smotlachy by to mohl být hřib smrkový, jenom mě mate, že byl nalezen pod modřínem...
hribek
hribek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.116 (?), 16.7.2017 22:31

Hřib imigrant wink...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.17 (?), 17.7.2017 5:57

Já bych řekl, že je to hřib dubový, ale tady jsou větší experti, kteří se houbami zabývají. Vlastně jak se ten hřib jmenuje je pro většinu z nás nezajímavé, hlavně že je to jedlé a chutné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 13.251 (?), 17.7.2017 6:01

Je to Boletus edulis -hřib smrkový. Rastie nielen pod smrekmi, ale napríklad veľmi často aj pod bukmi a inde. H.

P.S. Je to len nešťastne zvolený druhový názov (v češtine aj slovenčine).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 17.7.2017 7:16

Přesně na Vás, který se problematikou hub zabýváte jsem myslel. Je to už dávno, když jsem ještě studoval (asi tak padesát let) co jsem se o houby více zajímal. Jinak vždycky jsme tomuto hřibu který rostl na začátku léta v listnatých lesích říkali dubák. Ten kdo našel dubáka, byl kálem. Tomu co jsme našli koncem léta v jehličnáči jsme říkali normálně hříbek, většinou byl hojnější než dubák.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 13.251 (?), 17.7.2017 12:12

Dík za kompliment smiley, ale som len trochu lepšie informovaný amatér. 

Kedysi, (ale v podstate aj dnes, keď nejde o nič, len o zber do smaženicecheeky) som aj ja hovoril "dubák" aj hríbu dubovému, aj smrekovému, aj sosnovému a aj bronzovému. V podstate všetky štyri boli tuším kydysi len variety jedného druhu v slovenčine "hríb obyčajný". Teraz sú uznávané ako samostatné druhy. 

Na našej hubám sa venujúcej stránke sme sa snažili (presnejšie..kolega sa snažil, ja som sa z toho v podstate len tešil..) zozbierať čo najviac ľudových názvov húb, hlavne slovenských, ale sú tam aj nejaké moravské a české.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 23.7.2017 15:03

Se slovenštinou nemám žádný problém, momentálně čtu jednu detktivku ve slovenštině a pokud jde o houby tak mám mj. velkou odbornou publikaci "Poznávajme huby" od autorů A.Dermek, A. Pilát (slovenské, české a latinské názvy). Dnes už jen také sbírám, co jsem se tehdy, když mne to zajímalo naučil.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.246 (?), 23.7.2017 16:59

jedna z najlepsich stranok, ktore kedy vznikli na Slovensku je nahuby sk. Aj napriklad ako zdroj foto roznych druhov hub rastlin a zovocichov, ktore mozno poznat na nasom uzemi. Co sa tyka slov detetivok (pre Vlada) teraz je v mode Dominik Dan. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika