Pestujete na záhrade huby zo sadby?



adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?) 
10.8.2012 20:40, zobrazeno: 13755x

nemám na mysli hlivu, shi-take alebo zampiony, ale vatovec, bedlu alebo limcovku zo sadby (napr. od agri slatinice) adri

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 224.65 (?), 10.8.2012 21:30

Je to už dva roky, co jsem "zasela" vatovec, ale zatím mi nic nevyrostlo :-(Beruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 12.8.2012 10:09

pani Beruno, to ste ma moc nepotesila... nikto iny to neskusal? adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 12.8.2012 11:24

Já si chtěla koupit sadbu vatovce na Aukru. Zadala jsem si hodnocení uživatelů, kteří sadbu nakoupili a zjistila, že všichni dali prodejci kladné hodnocení. Bylo to ale za rychlé odeslání sadby a že sadba vypadala v pořádku, což ovšem nebyla záruka toho, že něco vyroste. Proto jsem našla velmi staré komentáře, z roku 2009 a více než dvaceti lidem, kteří sadbu zakoupili, jsem napsala dotaz, jakou měli sklizeň a jak jsou s růstem vatovce spokojeni. Bohužel musím konstatovat, že ti, co mi odpověděli, tak do jednoho napsali, že jim nevyrostlo nic, ba ani prašivka, přestože postupovali přesně podle návodu. Tak nevím, mohlo jít o podvod a je třeba jen důležité nakoupit u správného prodejce, druhá možnost je, že to nefunguje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 12.8.2012 12:42

ved prave - druhej moznosti sa desim, s prvou viac-menej pocitam... strasne ma laka pestovat huby u seba na pozemku, lebo ich neviem zbierat (nikdy nic nenajdem a aj tak huby moc nepoznam) ale na jedlo ich milujem. adri PS zatial mi rastu len hnojniky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.78 (?), 12.8.2012 14:14

S Vatovcem je to sázka do loterie i u jeho přirozeného výskytu, on klidně může růst, ale plodnice se jen tak neobjeví. Stejně tak i bedly. To neni klasická houba pro pěstování, vyžaduje poměrně specifické podmínky. Těch inzerátů na Aukru jsem si také všiml, nechci říct rovnou, že je to podvod, ale levněji vám vyjde, když si v lese nasbíráte příslušné houby, rozmícháte je ve vodě a roztokem zahradu zalijete. U límcovky je to jiné, ta se řadí mezi běžný pěstovatelský rotiment. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 180.203 (?), 13.8.2012 8:17

keby na aukru, to by som aj ja mala pochybnosti! ale nasla som to na stranke firmy agri slatinice, priamo v casti sadba hub. tak som ti hovorila - firma s viac ako 20-rocnou tradicou, ta by si nelajstla predavat podhubie, z ktoreho nic nevyrastie. ci? :) limcovka hovorite, ze by mohla frcat? ale som si myslela, ze len tak - na luke - a nie v nejakej slame, na polene alebo v krabici zeminy v pivnici! adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 13.8.2012 12:05

Už vidím, mají tam i bedlu, ale u ní mají alespoň uvedeno, že je určena pro extenzivní výsadbu. Podobně by to mělo být i u toho Vatovce. Jak jsem psal výše, ono je to tak na hraně, vyrůst z toho něco může a nemusí, věřím tomu, že garanci Vám k tomu nedají (narozdíl třeba od žampiónů). Jako novinka je to určitě lákavé, ale neni dobré od toho mnoho očekávat.

U límcovky je to opravdu jiné, ta se uvádí už ve starší literatuře o pěstování hub. Sláma se dává jen na dno mělčí brázdy, kam se poté přimíchá sadba a překryje se zeminou. Je to v podstatě podobné jako u žampiónů. Už delší dobu plánuju jí taky zkusit, ale zatím jsem pro ní nenašel na zahradě vhodné místo. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.84 (?), 12.9.2014 11:26

Možná stačí pozvat na zahradu zahradníky. Jsme již starší osoby a na založení nového trávníku i prořez dřevin nestačíme a tak u nás pracovali postupně dvě party. Od té doby nám rostou na zahradě v trávě houby - vatovec, jakési špičky a nyní i václavky.. Řekla bych, že nejhorší je, se těch hub nyní zbavit, nebo alespoň omezit jejich množství.devilchá, chá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Karel196 - (25) - 115.55 (?), 23.10.2014 19:17

Na jaře jsem koupil sadbu hlívy a tu jsem očkoval do špalků. Nyní v říjnu jsou plně obrostlé. Problém je, že chutnalí slimákům. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika