pěstování hlívy



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 64.118 (?) 
21.4.2007 11:54, zobrazeno: 65496x
Nemáte někdo zkušenosti s pěstováním? Jednou jsme zkoušeli do zapařené slámy, ale nepovedlo se. Jak na to? Jde mi o osobní zkušenost. Článk y mám načtené díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marča - (44), 30.8.2007 18:04

Dostala jsem sáček s podoubím hlívy co se běžně prodává v supermarketech. Jsou to malé dřevěné špalíčky prorostlé jakoby bílou plísní. V červnu jsme je podle návodu dali do asi 2 roky starého pařezu břízy a teť se mi zdá, že je hezky obalen bílou vatou (podhoubím). Pařez je přikrytý igelitem a zastíněn.Pod igelitem se tvoří bílé chomáčky podhoubí (pařez neodkrývám jen jsem nakoukla). Skusím později poslat foto.Také jsem moc zvědavá jestli něco vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.8.2007 21:19
Zkoušel jsem ve slámě i na jabloňových špalcích. Obvykle  plodnice začaly růst přesně v době, kdy lesy byly plné hřibů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 31.8.2007 0:04
Podhoubí by mělo růst během teplých dnů, plodnice by se měly iniciovat po nějaké době 12 - 24 hodin v chladu. Zkoušel jsem přenášet do sklepa, ale nepovedlo se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
endemit - (3) - 11.2 (?), 21.11.2007 21:37

Ja hlivu ockuju do cerstve porazeneho dreva s jeste prirozenou vlhkosti.

Nejlepsi je na to drevo oresaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
DUF - (2) - 178.152 (?), 12.12.2007 19:30

Mate nekdo zkusenosti s pestovanim hlivy ustricne v zimnim obdobi? Dekuji za odpovedi a rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.141 (?), 25.9.2008 17:42

Zakoupila jsem podhoubí hlívy ústřičné a nevím, zda už není pozdě na očkování nařezaných špalků.Dále bych chtěla vědět, jestli je možné je přes zimu uskladnit v pytlích ve sklípku dřevěné zahradní chatky - obávám se, že tam bude velmi nízká teplota.nemáte s tím někdo zkušenost?Děkuji za radu.mariana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.142 (?), 2.10.2008 11:00

ano, uz je na to neskoro... teda do drevenych spalikov urcite... v slame by sa to dalo, pokial mate vhodnu pivnicu... slamu treba posekat na drobno, potom ju poriadne prevarit, pripadne zaparit horucou vodou (velmi dolezite kvoli odstraneniu spor pliesni, takze to neodflaknite):))... ja som tento rok naockoval hlivu do spalikov z vetvy orecha, ktoru som zrezal zaciatkom roka... spalik som zvrchu narezal motorovou pilou-vytvoril som mriezku, do ktorej som nasadil sadivo hlivy... vrsok spalika som prikryl dalsim okruhlym odrezkom z orecha a cele som to nechal stat v pivnici v igelitovom sacku asi 6tyzdnov... sem-tam som sa na to pozrel a troska navlhcil... toto cele som robil tusim niekedy koncom jula... po uplynuti 6 tyzdnov, ked uz boli spaliky pekne pokryte bielym podhubim, vybral som ich a zasadil v zahrade pri plote (v tieni) a polieval tak, aby podhubie nevyschlo... teraz mi uz rastu male hlivy, tak som zvedavy, ci tomu tak bude aj na druhy rok...:))..prajem vela uspechov v pestovani a ak bude neuspech, treba skusat a vysledok sa urcite dostavi...:)..pekny dnik vsetkym citatelom tejto stranky prajem zo Slovenska!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.34 (?), 13.12.2007 20:24

Potřebuju se zbavit parezů z ovocných stromů. Před rokem jsem porazil stromy, vyřízl do pařezu klín, nasypal tam sadbu (jakési zrní s podhoubím). Po roce se objevuje hlíva na pařezu z jabloně, na hrušni a třešni ještě ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.203 (?), 30.1.2008 21:16

Jestli na pařezy pospícháte, tak v půjčovnách jsou frézy na pařezy. Jde to s nimi celkem dobře. Na pozemku s odfrézovanými pařezy tancoval (klopýtal) i balet z ND. Ale na několik pařezů se to nevyplatí. Ale třeba stejný problém bude mít nějaký soused nebo obec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika