Houby z lesa na zahrade



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?)
1.7.2012 22:25

Dobrý večer. U nás na zahradě rostou kuřátka, kozáci, klouzci a mnoho jiných hub, které neznám a nechávám je na pokoji. Letos vyzkouším následující. Když najdu v lese skupinku praváků tak je opatrně vyzvednu i s hliněným balem a přenesu jej k nám do podobných pdminek. Budu velice pečlivě dbát na dřevinu pod kterou rostla budooucí sadba atd. Tento bal vsadím do připravené miskovité jamky a nechám praváčky napospas přírodě. Jedná se v podstatě o to, aby se vneslo do zahradních podmínek podhobí daného druhu houby a to se rozrostlo a možná i zaplodilo jako to mají ve Stachách. Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 252.35 (?), 11.9.2010 14:53

hřiby, hřiby

 a auta
a auta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 11.2.2011 21:32

Tak ty fotky to je síla. Celé jsem to přečetl a taky přidám foto. Nazval jsem to houbové šílenství. Zdeněk







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?), 1.7.2012 11:58

Řekl bych, že pěstování lesních hub je velmi obtížné s nejistým výsledkem. Toto nám ale před třemi dny vyrostlo na zahradě. Celkm jsem za loňský rok zmapoal cca 60 druhů hub na naší 7000m zahradě, ale koloděj je tu poprvé. Houbařům zdar wink

Hřib koloděj na naší zahradě
Hřib koloděj na naší zahradě
Křemenáč na naší zahradě
Křemenáč na naší zahradě
a jeho bráškové, vše pod lískami
a jeho bráškové, vše pod lískami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.226 (?), 1.7.2012 13:00

Hezké :) U nás roste pravidelně akorát závojenka podtrnka, což jsem zatím neměl odvahu sebrat, pak občas v trávníku špičky a minulý týden jsme pak na konci u lesa objevili některý z klouzků (modříny tu nejsou). Zkušenosti mám akorát s pěstováním kozáků, podobně, jak uvedli již jiní výše. To jde celkem snadno. Potíž je jen v tom, že rostou typicky v kruhu, takže každý rok se vzdalují od paty stromu a po pár letech růst plodnic poleví. Řekl bych, že založit podhoubí nebude u některých hub zas takový problém, potíž bude spíše poté donutit tu houbu k tvorbě plodnic. Zvažoval jsem zkusit to s čirůvkou dvoubarevnou, ale minulý rok jsem zrovna jako naschvál na žádné plodnice k "vysemenění" nenarazil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 1.7.2012 22:25

Dobrý večer. U nás na zahradě rostou kuřátka, kozáci, klouzci a mnoho jiných hub, které neznám a nechávám je na pokoji. Letos vyzkouším následující. Když najdu v lese skupinku praváků tak je opatrně vyzvednu i s hliněným balem a přenesu jej k nám do podobných pdminek. Budu velice pečlivě dbát na dřevinu pod kterou rostla budooucí sadba atd. Tento bal vsadím do připravené miskovité jamky a nechám praváčky napospas přírodě. Jedná se v podstatě o to, aby se vneslo do zahradních podmínek podhobí daného druhu houby a to se rozrostlo a možná i zaplodilo jako to mají ve Stachách. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 1.7.2012 22:31

Myslím, že se snažíte zbytečně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 27.12.2012 19:27

Dobrý večer. Letošní hokus pokus - možná náhoda. Jsem zvědav na příští rok. Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 27.12.2012 20:28

Letos mi vyrostly na zatravněném dvorku pod třicetiletou thují čtyři plodnice bedly. Asi jsem tam někdy dříve hodila odřezky při čištění bedlí, protože se mi nechtělo jít na kompost. Místo jsem nadále sledovala až do podzimu, houby se znovu neobjevily. Uvidíme další roky.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 27.12.2012 22:34

To já sbírám bedly po celý rok. Zdraví Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 27.12.2012 23:05

Zdravím a gratuluji. I když si stále myslím, že aby někde mohl určitý druh hub vyrůst, musí mít především příhodné podmínky pro růst. Neslyšel jsem dosud, že by na konkrétním místě vyrostly plodnice praváků po předchozím (umělém) přenesení podhoubí. Naopak, praxe bývá taková, že jakmile se podhoubí poruší, v daném místě houby přestanou růst. Jiná věc je, kam až a jak se za příhodných podmínek dokáže podhoubí prorůst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika