Hlíva ústřičná - likvidace pařezů



Stránky: 1,  2   
host - 81.235 (?) 
18.3.2008 8:25, zobrazeno: 40702x

Mám na zahradě dva měsíc staré pařezy(třešeň a jabloň). Chtěl bych zkusit jejich likvidaci pomocí kolíčkové sadby hlívy ústřičné od firmy Samyco. Máte s tím někdo zkušenosti? Prý musí být pařez alespoň dva měsíce starý?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 18.3.2008 9:03

Nevím o tom, ale myslím, že nemusí. Hlíva dobře roste ne jabloňovém dřevě, ale na švestkovém a třešňovém se mi ji vypěstovat nepodařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.34 (?), 26.3.2008 15:27

Koncem zimy 2007 jsem kácel stromy-jabloň, třešeň a hrušku.Na jaře jsem navrtal otvory a zastrčil špalíčky se sadbou.vyšly asi 4ks na pařez, zdálo se mi to málo. V létě mi známý přivezl sadbu hlívy, šlo u nějaké plevy prorostlé podhoubím, snad z výstavy Země živitelka.To už byly pařezy 5 měsíců staré.Vyřízl jsem zeshora klíny, nasypal sadbu a přiklopil klínem.Přes pařez jsem navlékl igelitový pytel a zasypal zemí.Horké a suché léto asi nebylo nejvhodnější.Začátkem letošní zimy jsem pytle dal pryč, pařezy byly porostlé bílou pavučinou podhoubí.Několik plodnic mi v zimě vyrostlo pouze na jabloňovém pařezu.Na hrušni a třešni je jen znát podhoubí.Oba pařezy začínají obrážet.Zdraví Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.6 (?), 15.5.2009 17:59

Pěkný den, chtěl bych poradit ohledně hlívy ústřičné. Kopil jsem si substrát a a hlíva mi vytvořila jenom výhonky na kterých se houba netvoří, nevím jaké chyby jsem se dopustil. Můžete-li mi někdo poradit? děkuji oleek@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.33 (?), 2.6.2009 2:03
Je zbytečné psát rady, které jsou již mnohokrát popsány. Stačí dát do googlu "pěstování hlívy ú." a vypadne mnoho odkazů. Sám se učím na damyko.cz aj.,kde jsou fora o pěstování hub. Hlíva na rozdíl od žampionu ve tmě nevyroste - ale to si už určitě najdete sám. Zdravím - Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 2.6.2009 9:13

Hrušeň má skvělé dřevo, dokáže prostoupit podhoubím, ale plodnice na nich nikdy nevyrostou, neudělal jste žádnou chybu, dřevo hrušky je prostě k houbám macešské..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.212 (?), 22.6.2009 22:04

Hlíva ústřičná se da spise doporucit jako vyborny doplnek stravy ne jako likvidator parezu, nechte si ten parez odstranit odbornou firnou, dela to dnes kazdy sadar...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.179 (?), 27.6.2012 3:04

to je peknej nesmysl no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.182 (?), 25.8.2009 10:23

Názory na stáří dřeva se v odborné literatuře liší. Jedni doporučují dřevo odleželé, další (zejména zahraniční autoři) dřevo čerstvé. Všichni se ale shodují, že by nemělo být staré (tj. přeschlé, nahnilé atd). Já věřím selskému rozumu a dívám se v přírodě kolem sebe, to je nejlepší škola pěstování hlívy. Hlíva roste i na živých stromech (a bývá tak mimo jiné příčinou jejich konce) a můj názor tedy je, že dřevo klidně může být čerstvé. Sám na čerstvé dřevo očkuji jak hlívu, tak i šitake.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.79 (?), 2.9.2015 16:19

A neví někdo, zda-li můžu hlívou naočkovat i vyschlý špalek z dřevníku? (starý cca 3 roky, stále pevný, bez známek nakažením jinými houbami).

Špalek bych mohl vložit např. do lavóru s vodu, aby do sebe opět natáhl vlhkost. Po dvou týdnech v takové lázni bych naočkoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika