Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň. Rád by som otvoril túto tému a spýtal sa, či tu má niekto s množením alebo zakladaním sadby skúsenosti. Ono ani nie že by bol problém zakúpiť hotovú sadbu šampiňónov, ale posledné roky/desaťročie sa mi zdá, ostatne ako aj pri paradajkách a podobne, že moderné odrody a kultivary vynikajú veľkosťou, tuhosťou a skladovateľnosťou produktu na úkor chuti, vône a lahodnosti a je jedno či si ich človek sám vypestuje, alebo zakúpi v supermarkete. A hlavne tí skôr narodení si určite budú pamätať úplne inú hubovú chuť šampiňónov. A presne tá istá chuť, ako si ju pamätám z mladosti mi doslova udrela do hlavy pri pečiarkach, ktoré zbieram pri práci v priemyselnom areáli, kde rastú výdatne všade naokolo vo veľkých množstvách. Bohužiaľ ako to už býva bol areál predaný developerovi a toto bude posledná sezóna pred stavbou obytnej štvrte. Presný typ pečiarky si netrúfam určiť, a vzhľadom na to ani moje šance s prenesením sadby na svoju záhradu. Skúšal som všetko čo ma napadlo, od polievania trávnika rozmixovanými klobúkmipokladaním celých klobúkov do trávy, zakopávaním celých klobúkov do zeme, vytrúsenie viacerých klobúkov na servítku s následným zakopaním atď atď... Preto by som bol celkom rád, keby sa tu niekto našiel, kto by mi v tomto vedel poradiť, prípadne má podobné experimenty za sebou

Ďakujem

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika