Zelené hnojení



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?)
24.9.2019 13:46

Jen žasnu, kolik lidí tady mluví o listovce jako o kompostu. Pochopitelně vznik ani použití není totožné. Víc k tomu nemám co dodat.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Vlaďka. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 180.6 (?), 24.9.2019 16:46

Možná je to hloupý dotaz, ale lze letní salát vyset (případně vysadit předpěstovaný) už brzy na jaře? Není třeba zase náchylný na ranní mrazíky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 97.51 (?), 25.9.2019 8:16

Odolnost otužených rostlin je podobná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.107 (?), 25.10.2020 14:42

Nasdil jsem po ranných bramborách pro včla svazanku a vyrstl jen peťour. Proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.9.2019 16:15

Samotné listí kompost neudělá. Je třeba dát vrstvu listí a zakrýt ji vrstvou zeminy

Ad Vladimír: Co tedy vznikne ze samotného listí, když ne kompost? Je jedno, jak to nazvete, my tomu říkáme listovka. Je to černé, sypké, humozní, vhodné do všech půd a ke všem plodinám.  Jako když na jaře v listnatém lese hrábnete do země - tam taky spadané listí vrstvou zeminy nikdo nezakrývá.
   Na kompost žádnou zeminu nedávám. Stačí ta, co přihodím s rostlinnými zbytky a na kořenech plevelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 23.9.2019 18:20

Ze samotného listí vznikne listovka, ale ne kompost.

           Vladimiír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.9.2019 19:08

To máte asi pravdu. Vzhledem k tomu, že složení je podobné a použití totožné, nemá velký smysl to rozlišovat a samotné listí nekompostovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 23.9.2019 21:32

Pro toho, co se nepodepisuje: chtěla jsem tím říct, že nemá cenu řešit co na hromadu kompostu přihodit, mám listí - dám listí. Pokud by se mi zdála listí moc velká vrstva(což u mne nehrozí) dám si hromádku bokem a pak ho smíchám s něčím zeleným, třeba ostříhanýma kytkama po odkvětu. Ne, kompost nepoužívám jednou za několik let. Teď mi tam leží vybágrovaná vlečka kompostu a tu si vozím tam a tehdy, kdy potřebuju a na co potřebuju. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 24.9.2019 13:46

Jen žasnu, kolik lidí tady mluví o listovce jako o kompostu. Pochopitelně vznik ani použití není totožné. Víc k tomu nemám co dodat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.9.2019 16:58

Jistěže, ale v zahrádkářské praxi je to hraní se slovíčky. Všichni máme kompostiště jedno a ukládáme na něj biologicky rozložitelné zbytky. Od jara postupně travní plsť, štěpku, plevele, trávu, seno, padané ovoce, zvířecí výkaly, výlisky, shrabané listí, popel. Celý rok pak zbytky z kuchyně. Nevím o zahrádkáři, který by měl zvlášť zřízenou listovkárnu, protože její použití je jiné.
    Co se týče přidávání zeminy do kompostu - nepochybuji, že je to prospěšné, ale nikdy to dělat nebudu, z jediného důvodu - Zbytečnou zeminu nemám. A taky mi přijde pracné vozit půdu ze záhonů na kompost a pak zase zpátky. Dělám to podobně jako paní konvalinka, s jediným rozdílem - hromadu po 2 letech přehážu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.135 (?), 24.9.2019 17:21

Tak napr. ja mam dve kompostiste. A zeminu (nebo drivejsi kompost) prisypavam (napr. mezi listi, ktereho mam hodne) a delam to tak uz hodne let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika