Urychlovač kompostu



Stránky: 1,  2,  3   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?) 
15.10.2008 0:34, zobrazeno: 64058x

Zajímá mne váš názor na různé urychlovače kompostu.  Zdravím - Daniela.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 32.19 (?), 15.10.2008 0:39

Ak je malo dusika, cize vela trevitych casti, listov... Alebo ak chcete smradom nahnevat susedov  Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.10.2008 0:53

Tím chcete říci, že když se použije urychlovač kompostu, tak potom kompost smrdí?  D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.19 (?), 15.10.2008 1:15

Tak som cital, ze ked je vela N, tak odchadza ako amoniak. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.162 (?), 15.10.2008 7:08

Obchodní argumenty pro prodej urychlovačů vychýzí z toho, že urchylují a podporují procesy v kompostu.  Ale tyto procesy jsou biologické, ne chemické, mikroorganismy jsou bežně přítomny v prostředí. Lidi to kupují, protože si myslí, že urychlovačem odstraní nějakou zásadní chybu, která vede k tomu, že jejich kompost dobře nezraje.  Přesto,  že je jasné, že je tedy nutno odstranit tuho příčinu (přeházet kompost, upravit poměr N: C), je takové řešení pro lidi nepoužitelné-(je banální, je zadarmo, museli by myslet nebo si nedejbože i něco o kompostování přečíst - literatury je všude dost...) .  Taže užití urychlovačů vyhovuje představě, že je dobré tam "něco"  (samozřejmě ekologického)  nasypat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 15.10.2008 8:58

Myslím si to podobně. V malém kompostéru na trochu trávy a listí může biologický přípravek urychlit rozpad hmoty a tak i vyprázdnění nádoby. Pro kompost na velké zahradě čítající metry krychlové, kde končí většina přírodního odpadu to, dle mého, nemá smysl. Raději nechám přehozený kompost zrát o rok déle. Sype se pak i bez urychlovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.137 (?), 10.11.2016 22:31

Používáme malé kompostéry, necelých 500 litrů (malá zahrada). Žádné urychlovače nepotřebujeme, kompostér je vymyšlen tak, že po dvou, max. třech letech máme krásný kompost. Urychlovače mi přijdou v tomto případě také zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.19 (?), 15.10.2008 10:13

Ono az potom som si uvedomil. Tie urychlovace mozu byt bio aj chem.

Tie chemicke, napr mocovina, su podla vyrobcov nieco take, ako exclusive strava pre bakterie v prostredi. Cize date im travu a dalsi odpad, ale to je len taka dietna, skoro jedalenska strava. A potom date urychlovac a to je nieco ako pecena kacica, a bakterie sa hned ohromne "rozjedia".

Potom moze byt bio vyrobok. To su bakterie, ktore su omnoho vacsi jedaci ako tie v prirode. Taka partia "vyhladovanych kulturistov". Zozeru za kratky cas, co sa da a kompost bude za par tyzdnov.

(To co pisem hore su interpretacie niektorych vyrobcov a predavajucich. Ja sa s nimi nestotoznujem).

Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 15.10.2008 10:27

Děkuji všem za reakce. Já urychlovače kompostů nepoužívám a jak vidím, tak dělám dobře.  V obchodech jsem viděla nějaké - včetně močoviny, tak jsem jen chtěla znát názor ostatních.  Já nechávám zrát kompost dva roky a také je pak pěkný a voňavý.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 15.10.2008 10:32

Moje řeč. Přesto nemám nic proti tomu, pokud v kompostu převažuje sláma, drcené větve, listí a kůra, přidat do něj semtam hrst močoviny či Amofosu.  Osobně to řeším tak, že sousedce chovající slepice vyčistím dobrovolně kurník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika