Přehnojení dusíkatým vápnem



host - 148.171 (?)
26.3.2019 16:26

Děkuji za reakci, snad jsem vám tím příspěvkem nepřivodila nějakou psychickou újmu na zdraví...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 148.171 (?), 24.3.2019 21:07, zobrazeno: 5365x

Dobrý den, jsem zahrádkář začátečník.  Letos poprvé budu sadit do skleníku, jsem absolutně bez zkušeností, všechny postupy si vyhledávám na internetu. Minuý týden jsem skleník vyplevala, poryla a posypala dusíkatým vápnem pro desinfekci (několik let se v něm nepěstovalo, byl zaplevelený po strop) Teď po pročítání dalších postupů mám ale strach, jestli jsem to s tím vápnem nepřehnala a nedala tam toho zbytečně moc. Jaké můžu čekat následky? Bude zelenina v tomto vypěstovaná vůbec poživatelná? Děkuji za odpověď a prosím o shovívavost zkušenějších zahradníků :-) 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 25.3.2019 8:35

Jaké množství jste použila? Prolila jste vodou? Pokladla jste folii?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.171 (?), 26.3.2019 16:03

Pouzila jsem dva pytlíky na takový velikostně klasický skleník. Zalila, nepřikrývala ničím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 26.3.2019 16:12

Zaprvé "velikostně klasický" není žádná rozměrová ani plošná jednotka. Kdybyste to zkusila třeba v metrech, loktech nebo palcích, bylo by to pochopitelné. Zadruhé, když tomu nerozumíte, čtěte návod a nesypte co vám přijde pod ruku po kilech kam vás napadne. Ovšem v tom návodu bude dávka asi v gramech na metr čtvereční. Musíte se naučit, co je to gram a metr čtvereční a jak se obojí zjišťuje. Váš přístup k tomu konání je hrozivý a odstrašující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.171 (?), 26.3.2019 16:26

Děkuji za reakci, snad jsem vám tím příspěvkem nepřivodila nějakou psychickou újmu na zdraví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.39 (?), 26.3.2019 17:19

panu PP psychickou újmu jen tak nezpůsobíte, to je zdatný zahradník

zřejmě jste to přehnala, kilovka při desinfekci 100g na metr čtverečný je vhodná např. na 2x5metrový skleník, jestli máte běžný malý tak dvě nejmenší balení tj. kilová jsou moc, pokud to byly 2,5 kilovky tak potěš pámbu.. pokud by u vás "běžný skleníček" tedy nebylo monstrum 3x8metrů třeba

možnosti jsou asi dvě, buď to musíte déle čekat nebo hlínu "naředit" aby vám tam vůbec něco rostlo a nespálilo, druhá varianta je že vám to poroste jak blbé kvůli přehnojení dusíkem a sice budete mít obrovské rostliny, ale s úrodou plnou dusitanů či dusičnanů (? zkušenější opraví) a to je to co zastavuje čoika v márketech u ranné zeleniny, co je krásná, vyhnaná, vyrychlená a zdraví škodlivá

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.171 (?), 26.3.2019 17:37

Děkuji moc, ano byly to ty menší pytlíky a skleník jak píšete 2x5m... no zkusím to asi naředit. Teď budu mít strach tam něco nasadit, no moje blbost  :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 27.3.2019 5:43

A taky při tom ředění nedýchejte a očima nekoukejte-mohlo by dojít k újmě na zdravísad...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika