Pes



plidmila@email.cz - (1) - 25.25 (?) 
12.3.2018 7:45, zobrazeno: 2577x

Dobrý den.

Po zimě posbírám na zahradě hodně psích /retrivr/extrementů.

Chtěljsem se zeptat, zda je můžu zarýt do zeminy například před

pěstováním rajčat nebo okurek.Nebo je mám nějak upravit.

Děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 32.136 (?), 12.3.2018 8:02

Přímo na záhon se psí výkaly dávat nemají (i když letos bych se toho tolik nebála - byly silné mrazy, které exkrementy od zárodků parazitů vydezinfikovaly), doporučuje se je zkompostovat, ale tak, aby prošly záhřevnou fází kompostování kolem 60 oC. Musí se přidat dostatečné množství jiného materiálu. A prý to i tak může dost smrdět.

Osobně bych ale tento matroš oželela a hodila ho v igelitovém pytli do popelnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 12.3.2018 8:39

Máte dvě cesty. Stejně jako kuřince je můžete vykvasit nebo kompostovat. Osobně bych se přikláněl k tomu kompostování s dostatečným množstvím přidané biomasy. Kvašené se používali jako jirchářská jícha pro úpravu rukavičkářských usní a na voňavost tohoto řemesla dodnes odkazují názvy ulic či částí měst (Jirchářská, V Jirchářích,...) nebo nejsmradlavějších putyk (U Jircháře).

K přímému hnojení se psí a kočičí exkrementy nehodí s ohledem na sdílené (polyfágní) parazity i možný přenos bakteriálních infekcí. Obecně za nejlepší způsob likvidace považuji ten, co používá můj strýc. Přes týden sbírá ono do kýble a v sobotu (pokud není zamrzlo) vyreje pod obvodem koruny ořešáku čtverec drnu trávy, vybere část zeminy, kterou nahradí obsahem z kýble a drn vloží zpátky.  Je však potřeba mít psa vycvičeného, aby takto označená místa nevyhrabával nebo zabránit mu v nekontrolovaném přístupu do této části zahrady.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 12.3.2018 10:18

Dobrý den, já osobně bych psí výkaly sesbírala a vyhodila do odpadu. Neznám, nikoho, kdo by je používal jako hnojivo. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika