Míchání hnojiv



host - 180.6 (?)
13.9.2019 0:53

Já nemám k dispozici vozík hnoje a pravděpodobně ho mít k dispozici nikdy nebudu. No a vlastně bych ho ani moc nechtěla, když jsem tady někde četla v diskuzi, kolik pesticidů hnůj může obsahovat, jak se po tom kroutí listy z rajčat, tak není o co stát. Myslím, že mnohem lepší je kompost, tam aspoň vím co hážu, ale i toho mám hrozně málo. Pokud tedy nechci hnojit jenom minerálními chemickými hnojivy typy Cererit a Kristalon, tak holt hnojím i tím, co považuju za lepší, tedy organickými hnojivy (tekutými i pevnými). Možná si opravdu výrazně nepomůžu oproti tomu Cereritu, ale snad ani neuškodím. A ani cenově to nevychází o moc hůř, on ani ten Cererit není zadarmo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 180.6 (?), 13.9.2019 0:53

Já nemám k dispozici vozík hnoje a pravděpodobně ho mít k dispozici nikdy nebudu. No a vlastně bych ho ani moc nechtěla, když jsem tady někde četla v diskuzi, kolik pesticidů hnůj může obsahovat, jak se po tom kroutí listy z rajčat, tak není o co stát. Myslím, že mnohem lepší je kompost, tam aspoň vím co hážu, ale i toho mám hrozně málo. Pokud tedy nechci hnojit jenom minerálními chemickými hnojivy typy Cererit a Kristalon, tak holt hnojím i tím, co považuju za lepší, tedy organickými hnojivy (tekutými i pevnými). Možná si opravdu výrazně nepomůžu oproti tomu Cereritu, ale snad ani neuškodím. A ani cenově to nevychází o moc hůř, on ani ten Cererit není zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 13.9.2019 5:32

Kompostu-univ.zahradnického substrátu za přijatelnou cenu jsou ke koupení obr.množství. K dostání téměř všude. Je s ním-alespoň dlle mého velmi příjemná práce, efekt úžasný! Lze použít před výsadbou, ale i dodat během pěstování. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.6 (?), 13.9.2019 12:15

Domnívám se, že to není totéž, aspoň podle popisu výrobců. Univerzální zahradnický substrát se vyrábí z rašeliny a kůry, jako asi téměř všechny substráty na cokoliv a hnojivo je do něj dodáno minerální. Kompost je z organických zbytků, a dle mé zkušenosti je hutnější. Cena zhruba 100 Kč za 50 l, no nevím, jestli je tohle zrovna přijatelná cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.55 (?), 13.9.2019 13:09

Poradil bych vám zajet do kompostárny a za zanedbatelnou sumu si odvézt hromady kompostu. Je tu sice nebezpečí, že zrovna naberete kus, kde jsou zbytky herbicidů, ale ty se po zapracování do půdy rozloží. Poznáte to pouze na rajčatech, že seten rok mohou deformovat listy. Stejně jako po hnoji, kde můžou být herbicidy ze slámy. Druhý rok už to bude ok.

Nicméně nemějte iluze, že kompost koupený v pytli v zahradnictví je něco jiného - je to úplně to samé a může také obsahovat zbytky herbicidů. Už se o tom mnozí přesvědčili třeba na výsebním substrátu pro rajčata...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 13.9.2019 14:39

Ještě je potřeba říct B, tedy že málokterá kompostárna Vám zaručí, že si nezatáhnete háďátko zhoubné, fusarium nebo podobné lahůdky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.6 (?), 13.9.2019 15:15

No když to tak čtu (tedy hlavně to B), tak si začínám myslet, že bude nejlepší zajet na nějakou horskou louku, po domluvě s majitelem si kus posekat, smíchat s hoblinami (nebo sehnat ještě štěpku) a udělat si větší množství kompostu sama. Nebo i zde hrozí nějaké nebezpečí? Rok bez více kompostu snad ještě vydržím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 13.9.2019 15:51

A vlastní trávu / listí / větve nemáte? během roku a pár sekání vám trávník vytvoří rostlinné hmoty habaděj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.6 (?), 13.9.2019 23:05

Trávy mám poměrně málo. Nemám velkou zahradu, asi 8 záhonů, 5 stromků, trávu mám v podstatě jenom kousek u krbu. A těch pár větviček z prořezávky stromků nestojí za to, abych si na ně kupovala nějakou drtičku. Kompost mám tedy jenom z plevele + trochu toho listí a trávy od krbu, moc se mi ho za rok neudělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 12.9.2019 8:34

Pane Registrovaný, podívejte se na mapu ČR, geologickou mapu a pak se zamyslete: Je opravdu všude v půdě nejvíce vápníku? Na žulových nebo obecně na dalších vyvřelinách, z dalších hornin třeba na rulových podkladech,... Není všude spraš, nebo vápenec, či jiný substrát obsahující vápník jako půdotvorná hornina. Na poli to dorovnávají, v zahradách mnohdy ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.138 (?), 15.6.2020 11:26

prosím o  radu, mohu míchat do kropáče hnojivo slepičince tekutý koupený a prášek plod a květ GOLD najednou? okurky rajský, papriky, kytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika